رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه حضور ناوگان‌های بزرگ فرا منطقه‌ای در خلیج فارس و تنگه هرمز در مقایسه با گذشته اکنون به حداقل رسیده است گفت: این نشان از امنیت منطقه و اقتدار نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش قرن نو - سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری صبح امروز در حاشیه بازدید از پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر با بیان اینکه منطقه خلیج فارس در امنیت کامل است اظهار داشت: بخش اعظم خلیج فارس منطقه مسئولیتی جمهوری اسلامی ایران است که ایران با اقتدار کامل امنیت نیمه شمالی آن را تأمین می‌کند.

وی از برقراری امنیت در سطح دریا، زیر آب و در فضای هوایی خلیج فارس خبر داد و بیان کرد: گشت‌های دریایی و هوایی به طور کامل و مداوم شبانه‌روز انجام می‌شود و امنیت کامل برقرار است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه حضور ناوگان فرامنطقه‌ای در خلیج‌فارس و تنگه هرمز به حداقل رسیده است گفت: حضور ناوگان‌های بزرگ فرا منطقه‌ای در خلیج فارس و تنگه هرمز در مقایسه با گذشته اکنون به حداقل رسیده و این نشان از امنیت منطقه و اقتدار نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است و هیچ مشکلی از این جهت وجود ندارد.

باقری، با اشاره به برقراری امنیت پایدار در انواع فعالیت‌های دریایی و ساحلی خاطر نشان کرد: اکنون امنیت در انجام همه فعالیت‌ها اعم از فعالیت شناور‌های صیادی و تجاری و حوزه‌های نفت و گاز و پتروشیمی در استان راهبردی بوشهر و سراسر خلیج‌فارس کاملاً برقرار و پایدار است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

۱۰:۱۷ ,۱۳ آذر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


امیر سرتیپ قربانی با اشاره به رصد تهدیدات و پیشرفت‌های تجهیزاتی دشمن گفت: آنچه که امروز بر روی بالگردهای پیشرفته دنیا به جهت تسلیحاتی نصب ...

سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اعلام می‌دارد پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نیروهای مقتدر و مصمم اطلاعاتی‌، امنیتی و انتظامی با قاطعیت ...

فرمانده نیروی زمینی سپاه جزئیات جدید از عملیات امروز این نیرو سپاه علیه تروریست‌های تجزیه‌طلب اقلیم شمال عراق را بیان کرد.

اگر جامعه و حکومت اسلامی بخواهد در مقابل دشمن از موجودیت و ارزش خود دفاع کند، باید با دشمن مبارزه کند و ادامه حیات دهد؛ این مبارزه با دشمن در ...

نظر خود را ثبت کنید