منتظری، دادستان کل کشور در پاسخ به سؤال یکی از حاضران مبنی بر اینکه چرا گشت ارشاد تعطیل شد، اظهار داشت: گشت ارشاد ربطی به قوه قضائیه ندارد و از همان‌جایی که در گذشته تأسیس شد از همانجا نیز تعطیل گردید؛ البته قوه قضائیه نظارت‌های خود را بر کنش‌های رفتاری در سطح جامعه ادامه می‌دهد.

به گزارش قرن نو: حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، در سلسله نشست‌های جهاد تبیین که با موضوع «تبیین ابعاد جنگ ترکیبی در اغتشاشات اخیر» برگزار شد بیان کرد: موضوع جهاد تبیین امروز یکی از مهم‌ترین مسائل روز جامعه بوده و مبلغان و طلاب حوزه‌های علمیه به‌عنوان طلایه‌داران این امر، مورد خطاب رهبر معظم انقلاب مبنی بر ورود به عرصه جهاد تبیین و روشنگری می‌باشند.

به به نقل از روابط‌ِعمومی دادستانی کل کشور، وی در ادامه بر موضوع بدحجابی در کشور و به‌خصوص شهر قم اشاره و خاطرنشان کرد: بدحجابی در کشور خصوصاً در شهر مقدس قم از دغدغه‌های اصلی قوه قضائیه و همچنین جامعه انقلابی ماست؛ اما باید توجه داشت برخورد قضائیه در مرحله آخر بوده و اقدامات فرهنگی مقدم بر هرگونه فعالیت می‌باشد.

دادستان کل کشور اظهار داشت: قوه قضائیه از تمامی فعالان در عرصه فرهنگ به‌خصوص از حوزه‌های علمیه و دفتر تبلیغات اسلامی با توجه به وظیفه ذاتی خود، درخواست دارد طرح‌های علمی مبتنی‌بر تدبیر خود را در جهت دفع اقدامات دشمن برای ما ارسال کند و عموم علما با سخنرانی‌ها و صدور پیام و جامعه انقلابی، مطالبات خود را در عرصه مبارزه با فعالیت‌های فرهنگی دشمن، بیشتر نمایند تا این امر پشتوانه ما در قوه قضائیه شود.

منتظری در پاسخ به سؤال یکی از حاضران مبنی بر اینکه چرا گشت ارشاد تعطیل شد، اظهار داشت: گشت ارشاد ربطی به قوه قضائیه ندارد و از همان‌جایی که در گذشته تأسیس شد از همان‌جا نیز تعطیل گردید؛ البته قوه قضائیه نظارت‌های خود را بر کنش‌های رفتاری در سطح جامعه ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه با مسببان اصلی اغتشاشات اخیر کوتاه نخواهیم آمد بیان کرد: بنده به‌عنوان دادستان کل کشور این قول را به عموم مردم خواهم داد که نسبت به برخورد با مسببان اصلی اغتشاشات اخیر کوتاه نخواهیم آمد ولی با توجه به شرایط خاص کشور نیازمند اقدامات خردمندانه از سوی قوه قضائیه هستیم.

منتظری در خصوص سؤال مطرح‌شده در زمینه کوتاهی احقاق حقوق عامه توسط دادستانی کل کشور ابراز کرد: حقوق عامه دامنه بسیار گسترده‌ای دارد و دستگاه قضا و همچنین دادستانی کل کشور تمام سعی و تلاش خود را در این زمینه انجام داده و خواهد داد. البته در سال‌های اخیر و روبه‌روشدن با مسائل جدید نیازمند قوانین جدیدی بوده که به‌طور جدّ پیگیر آن هستیم.

وی تأکید کرد: عموم شهروندان از قوه قضائیه انتظار رسیدگی به جرائم اخیر را دارند که درخواست به‌حقی بوده اما باید توجه شود که در برخورد با اغتشاشگران، قوه قضائیه به‌دنبال سرکردگان و مهره‌های اصلی بوده که این امر محتاج زمان است. در دیداری که با خانواده شهید آرمان علی‌وردی داشتیم با صبر بی‌نظیر آن خانواده عزیز روبه‌رو شدیم که ما را در جهت شناسایی و برخورد با عوامل اصلی شهادت آن شهید عزیز کمک کرد.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: جلسات تبیینی برای بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های اخیر که از روی هیجانات و گره‌های ذهنی که دشمنان برای آنان ایجاد کرده‌اند، برگزار شده که نتیجه خوبی را شاهد بوده‌ایم و جا دارد از اقدامات معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی که در این زمینه گام‌های مؤثری برداشته است تشکر کنیم.

5965

منبع: انتخاب

۱۱:۰۲ ,۱۳ آذر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد که مجلس باید حادثه رخ داده در مورد مهسا امینی و گشت ارشاد را به دقت بررسی و پیگیری کند.

عباس عبدی (فعال سیاسی اصلاح‌طلب) درباره واکنش‌ها به ماجرای فوت تلخ مهسا امینی در زمان بازداشت در گشت ارشاد می‌گوید؛ مردم ضد خشونت هستند. حداکثر ...

احد آزادی خواه نماینده ملایر می‌گوید: مردم در دو روز گذشته شعارهایشان را دادند و رفتند و تمام شد و فکر نمی‌کنم در روز‌های آتی ادامه داشته ...

سخنگوی قوه قضائیه گفت: دستگاه قضایی طبقه‌بندی متمایزی بر اساس دسته‌بندی‌های مختلف اغتشاشگران وقایع اخیر و نوع برخورد قانونی با آنان تدارک ...

نظر خود را ثبت کنید