نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: سیاست واقعی آمریکا در قبال ایران جایی بین «دیپلماسی» و «پلن بی» است. هیچ سیاست سیاه و سفیدی وجود ندارد.

به گزارش قرن نو: رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بر تداوم تمرکز دولت جو بایدن بر ناآرامی ها در ایران اذعان کرد و گفت که واشنگتن به جای تمرکز بر احیای برجام بر حوادث داخلی ایران متمرکز است.

مذاکره کننده ارشد آمریکا در گفتگوهای غیرمستقیم با ایران روز شنبه به وقت محلی با تکرار اتهامات بی پایه و اساس افزود: ایالات‌متحده به جای تمرکز بر احیای برجام، بر حمایت از معترضان ایران و اقدامات جمهوری اسلامی در ارسال سلاح به روسیه متمرکز است.

رابرت مالی بدون اشاره به ناتوانی دولت بایدن برای اتخاذ تصمیم سیاسی برای بازگشت به برجام مدعی شد: ایران علاقه ای به توافق ندارد و ما روی چیزهای دیگر تمرکز کرده ایم.ا گر ایران به خواست های غیرقابل قبول ادامه دهد، چرا باید بر احیای برجام تمرکز کنیم؟

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: در این مقطع ما بر توافق هسته‌ای تمرکز نخواهیم کرد زیرا نمی توانیم باز هم برگردیم و بازی بخوریم.

رابرت مالی در اجلاس "گفتگوی مدیترانه" در رم مدعی شده است: سیاست واقعی آمریکا در قبال ایران جایی بین «دیپلماسی» و «پلن بی» است. هیچ سیاست سیاه و سفیدی وجود ندارد.

مالی پیشتر هم ادعا کرده بود که توافق وین جزو اولویت‌های واشنگتن نیست و این کشور روی حوادث اخیر ایران متمرکز است. وی ادعا کرده بود: گفت وگوها متوقف شده و به بن‌بست رسیده‌ به همین دلیل دیگر در تمرکز ما نیستند.

این مقام وزارت خارجه آمریکا مدعی است: ایران طی دو ماه گذشته موضعی را اتخاذ کرد که با بازگشت به توافق در تناقض بود. وی ادعا کرد: آنها خواسته‌هایی را مطرح می‌کنند که هیچ ارتباطی با برجام ندارد.

مذاکره کننده ارشد آمریکا در امور ایران در گفتگو با فارین پالیسی نیز مدعی شد: ایران منزوی‌تر از همیشه بوده و دلیل آن این است که ما با همکاری بسیاری از کشورهای دیگر تلاش کرده‌ایم اطمینان حاصل کنیم حقیقت چیزی که در داخل ایران اتفاق می‌افتد پیش چشم همه عیان است.

وی ادعا کرد: ایران منزوی‌تر از گذشته است و این امر به دلیل اطمینان ما از افشای حقیقت در مورد آنچه در ایران رخ می دهد است.

رابرت مالی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران با تکرار ادعاهای همیشگی آمریکا مدعی شد که تهران بسیار نزدیک به داشتن مواد شکافت پذیر کافی برای ساخت بمب است.

وی با بیان اینکه این امر زمان می برد، اما در عین حال ادعا کرد با این حال نزدیک بودن آنها به داشتن مواد هسته ای کافی نگران کننده است.

منبع: شرق

۱۵:۲۹ ,۱۳ آذر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


رابرت مالی، مذاکره‌کننده ارشد آمریکا و نماینده ویژه این کشور در امور ایران، به اظهارات حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، درباره پهپادهای ...

رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و مذاکره کننده ارشد این کشور که این روزها بر ناآرامی ها در ایران متمرکز شده، در تداوم رویکرد دوگانه ...

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران از تصویت قطعنامه ضدایرانی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی استقبال کرد.

مذاکره‌کننده ارشد آمریکا در مذاکرات رفع تحریم‌های وین از قطعنامه ضد ایرانی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد استقبال کرد.

نظر خود را ثبت کنید