دستور عجیب رهبر کره شمالی به والدین این کشور برای انتخاب نام فرزندانشان به سوژه رسانه ها شده است.

به گزارش قرن نو -  " کیک جونگ اون "، رهبر کره شمالی به مردم کشورش دستور داده تا برای فرزندانشان اسامی میهن پرستانه‌ای مانند " بمب "، " تفنگ " و " ماهواره " را انتخاب کنند. این در حالی است که پیش از این، والدین کره‌ای داشتند تا از نام‌هایی مانند اِی ری (کسی که دوستش داریم) و سو می (زیبایی فوق العاده) برای نامگذاری فرزندانشان استفاده کنند. با این حال اما اکنون دولت کره شمالی دستور داده تا شهروندان این نام‌ها را به القاب میهن پرستانه و ایدئولوژیک تغییر دهند.

همچنین رهبر کره شمالی از والدین کره‌ای خواسته تا برای فرزندان خود از یک نام دارای حرف صامت آخر استفاده کنند و تهدید کرده کسانی که از این قانون پیروی نکنند جریمه خواهند شد، چون بر این باور است اسامی بدون صامت آخر، ضد سوسیالیستی هستند. این اسامی برگزیده شامل پوک دو (بمب)، چونگ سیم (وفاداری) و یو سونگ (ماهواره) هستند.

یکی از ساکنان ناشناس اهل کره شمالی به رادیو آسیای آزاد گفت: «ساکنان کره شمالی از اینکه مقامات محلی آن‌ها را مجبور می‌کنند تا نام‌های کودکان را مطابق استاندارد دولت تغییر دهند شاکی هستند. از ماه گذشته اخطار‌هایی به طور مداوم به شهروندان داده شده تا همه اسامی بدون صامت نهایی را تصحیح کنند. افرادی که نام آن‌ها فاقد صامت پایانی است تا پایان سال فرصت دارند تا معانی سیاسی مطابق با استاندارد انقلابی را به آن اضافه کنند.

بنا به گفته منابع دیگر، مقامات چندین نسل از خانواده‌ها را بخاطر ترجیح دادن نام‌های کره‌ای (جنوبی)، ژاپنی و چینی به نام‌های کره‌ای (شمالی) مورد انتقاد قرار داده اند. این منابع محلی به به RFA گفتند: «مقامات کره شمالی بر این باورند که اسامی ترند شده در کره جنوبی، نسخه‌ای از فرهنگ منحط غربی هستند و خواستار آن شده اند این اسامی با نام‌های نظامی جایگزین شوند.»

منبع: همشهری آنلاین

۱۶:۲۷ ,۱۳ آذر ۱۴۰۱

نظر خود را ثبت کنید