گفته می شود حواله های اهدایی به ملی پوشان ایراداتی داشته که باعث ناراحتی بازیکنان تیم ملی شده است.

به گزارش قرن نو- پیروزی بر ولز به قدری پراهمیت بود که پای وزیر ورزش را به اردوی تیم ملی باز کرد. او در چند نوبت به صحبت با مهدی تاج، بازیکنان تیم ملی و همچنین کارلوس کی روش پرداخت تا آنها با روحیه ای مضاعف برای بازی دوم وارد زمین شوند و به هر قیمتی که شده ولز را از پیش رو بردارند. اتفاقی که رخ هم داد و وزیر ورزش هم سعی کرد به وعده های خود عمل کند.

وعده های وزیر ورزش هم مشخص بود و خبرش خیلی زود به ایران رسید. بازیکنان تیم ملی که بعد از حدود یک سال هنوز پاداش صعود به جام جهانی را دریافت نکرده بودند، با موافقت وزیر ورزش به خواسته خود رسیدند و البته در آستانه بازی با امریکا ۱۵ هزار دلار نیز پاداش گرفتند. اتفاقی که همه آنها برای هموار شدن مسیر صعود به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی و پیروزی یا تساوی مقابل امریکا رخ داد.

بعد از شکست یک بر صفر مقابل امریکا اما دریافت حواله واردات یک خودرو خارجی به ایران، جنجال های بسیاری به راه انداخت. خیلی از ورزشکاران در رشته های مختلف لب به اعتراض گشودند و مدعی شدند چرا چنین پاداشی فقط به بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران تعلق می گیرد. بازیکنان تیم ملی اما پاداش صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ را طبق وعده قبلی دریافت کرده بودند. اتفاقی که سال ۲۰۱۴ هم رخ داد و بازیکنان تیم ملی در آن مقطع نیز مجوز وارد کردن یک خودرو را دریافت کردند.

بعد از این اعتراض ها که به رشته خاصی هم مربوط نمی شود و اغلب ورزشکاران به آن نقد وارد کرده اند، ماجراهای جالبی درباره دریافت حواله از سوی بازیکنان تیم ملی فوتبال شنیده می شود. گویا تاریخ این حواله ها برای حدود دو سال قبل است و باید یک بازنگری دیگر درباره آنها انجام شود. پروسه به روز کردن تاریخ یک موضوع مهم است که مشخص نیست آیا انجام خواهد شد یا نه؟

از سوی دیگر حواله وارد کردن یک خودروی خارجی، تبصره هایی نیز دارد که باعث می شود قیمت تمام شده آن کمتر باشد. گویا حواله ای که به بازیکنان تیم ملی اهدا شده، فاقد این تبصره ها است و خیلی از آیتم ها را شامل نمی شود. بنابراین تفاوت زیادی میان در اختیار داشتن این حواله با نداشتن آن وجود ندارد. به همین دلیل برخی از بازیکنان تیم ملی معتقدند اتفاق خاصی در این مورد رخ نداده و دریافت این حواله هم نمی تواند موضوع مهمی میان ورزشکاران دیگر باشد و صدای اعتراض آنها را در بیاورد.

حتی یکسری بازیکنان پا را فراتر گذاشته و مدعی اند این حواله را به ورزشکاران دیگر می دهند تا ثابت کنند خیلی هم اتفاق عجیب و غریبی در قبال فوتبالیست ها رخ نداده است. با توجه به این مسائل باید گفت بازیکنان تیم ملی بیشتر از اینکه بعد از دریافت حواله سود و منفعت داشته باشند، متضرر شده اند و ورزشکاران سایر رشته ها را مقابل خود می بینند. مسأله ای که شامل کل جامعه هم شده و فوتبالیست ها را در شرایط عجیبی قرار داده است.

منبع: همشهری آنلاین

۱۴:۵۳ ,۱۵ آذر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


مارک ویلموتس بعد از جدایی از تیم ملی ایران خواستار غرامت 6/2 میلیون یورویی شده بود اما خبرهای غیر رسمی حاکی از شکسته شدن حکم قبلی پرونده شکایت ...

فدراسیون فوتبال در فاصله باقیمانده تا دیدار برابر عراق در تلاش است مجوز فروش بلیت به بانوان را به دست بیاورد.

تا زمانی که «دراگان اسکوچیچ» همراه با تیم ملی پیروزی‌های پیاپی کسب می‌کرد جایگاه نسبتا مطمئنی روی نیمکت ایران داشت، اما شکست در برابر کره ...

مهدی تاج یا میرشاد ماجدی؟ کدام یک رئیس فدراسیون فوتبال ایران خواهد؟ رقابت ۳ نامزد در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک شده که عزیزمحمدی گزینه ...

نظر خود را ثبت کنید