بانک مرکزی متوسط قیمت دلار و یورو در هفت ماه ابتدای امسال را اعلام کرده که نرخ فروش این دو نوع ارز در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۱۶.۴ و ۳.۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش قرن نو - در گزارش بانک مرکزی آمده است که در شهریور امسال متوسط قیمت فروش یک دلار آمریکا در بازار آزاد تهران ۳۱ هزار و ۴۴۸ تومان بوده که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال گذشته به‌ترتیب ۶.۳ و ۱۵.۳ درصد افزایش داشته است.

البته، حداقل و حداکثر نرخ فروش یک دلار آمریکا در ماه مذکور به ترتیب ۳۰ هزار و ۶۶۲ تومان و ۳۱ هزار و ۹۴۳ تومان اعلام شده است.

همچنین، در مهر ماه سال جاری، متوسط قیمت فروش یک یورو در بازار آزاد تهران ۳۱ هزار و ۲۷۸ تومان بوده که در مقایسه با ماه قبل ۴.۶ درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۱.۲ درصد کاهش داشته است.

از سوی دیگر، حداقل و حداکثر نرخ فروش یک یورو در ماه مذکور به‌ترتیب ۳۰ هزار و ۶۸۷ تومان و ۳۱ هزار و ۷۵۲ تومان بوده است.

بنابراین، در هفت ماهه ابتدایی امسال، متوسط قیمت فروش یک دلار آمریکا و یک یورو در بازار آزاد شهر تهران به‌ترتیب ۲۹ هزار و ۸۳ تومان و ۳۰ هزار و ۶۵۵ تومان بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۶.۴ و ۳.۵ درصد رشد داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۵:۰۴ ,۱۷ آذر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۰ در صرافی های بانکی به ۲۴ هزار و ۹۷۹ تومان رسید.

برای دومین روز متوالی ارزش دلار نزولی شد.

قیمت سکه امروز با افزایش مواجه بود و به ۱۰میلیون و ۶۰۲هزار تومان رسید.

قیمت سکه امروز با ۱۸۰۰۰۰ تومان افزایش، ۱۱,۳۴۰,۰۰۰ (یازده میلیون و سیصد و چهل هزار) تومان نرخ گذاری شد.

قیمت دلار از مرز ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان عبور کرد و بالای آن پایدار ماند، آیا سناریوی تحلیل‌گران مبنی بر نزدیک شدن دلار به مرز ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان ...

نظر خود را ثبت کنید