واتس‌اپ بتا دو قابلیت جدید را معرفی کرده است که یکی مربوط به مسدودسازی کاربران از روی نوتیفیکیشن پیام‌ها و دیگری دوربین است.

به گزارش قرن نو: نسخه اندروید واتس‌اپ به‌زودی به دو قابلیت جدید مجهز می‌شود که استفاده از این اپلیکیشن را آسان‌تر خواهد کرد. قابلیت اول امکان بلاک‌کردن کاربر به‌طور مستقیم از نوتیفیکیشن پیام‌هاست و دومی زبانه‌های جداگانه‌ای را برای عکاسی یا فیلمبرداری در داخل اپلیکیشن ارائه می‌کند.

واتس‌اپ بتا در نسخه 2.23.2.5 قابلیت جدیدی دارد که اجازه می‌دهد افراد را از روی نوتیفیکیشن پیام آن‌ها بلاک کنید. پیشتر برای انجام این کار باید وارد صفحه چت می‌شدید، روی اطلاعات مخاطب ضربه می‌زدید و بعد گزینه بلاک را می‌زدید. اما حالا این کار خیلی راحت‌تر شده است. البته این امکان فقط برای مسدودسازی کاربرانی فراهم می‌شود که آن‌ها را به‌عنوان مخاطب ذخیره نکرده باشید.

بلاک‌کردن در واتس‌اپ

قابلیت دیگری که به نسخه 2.22.24.21 اضافه شده، مربوط به ابزار دوربین واتس‌اپ است. در حال‌ حاضر برای فیلمبرداری با این دوربین کافیست انگشت خود را روی دکمه شاتر بگذارید و نگه دارید. ولی اگر بخواهید برای یک مدت طولانی فیلمبرداری کنید، این کار طاقت‌فرسا می‌شود. واتس‌اپ حالا در این نسخه بتا در حال آزمایش قابلیت جدیدی است که انجام این کار را هم آسان‌تر می‌کند.

جابه‌جایی راحت بین حالت عکاسی و فیلمبرداری در واتس‌اپ

این آپدیت حالت‌های عکاسی و فیلمبرداری را به دو زبانه جداگانه می‌برد. بنابراین اگر بخواهید فیلمبرداری کنید، کافی است حالت ویدئو را در نمایاب اپلیکیشن انتخاب کنید و بعد فقط یک بار روی دکمه شاتر بزنید.

واتس‌اپ بتا 2.23.2.5 در حال‌ حاضر همچنان در فاز توسعه قرار دارد، اما نسخه 2.22.24.21 به فاز آزمایش رفته است. پیش‌بینی می‌شود که این دو ویژگی در نهایت به نسخه پایدار این پیام‌رسان بیایند، اما اینکه چه زمانی شاهد عرضه عمومی این دو قابلیت خواهیم بود، هنوز مشخص نیست.

5965

منبع: دیجیاتو

۱۸:۵۳ ,۰۲ بهمن ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


اپلیکیشن واتس اپ امکانات جدید و متفاوتی برای مخاطبان خود در نظر گرفته که در نسخه جدید خود ارائه خواهد کرد.

یک دادگاه فدرال در آمریکا شکایت کمیسیون فدرال تجارت ایالات متحده بر علیه فیس‌بوک به جرم انحصارطلبی را رد کرد تا واتس‌آپ و اینستاگرام کماکان ...

واتس اپ مشغول توسعه ویژگی تبدیل پیام صوتی به نوشتاری برای کاربران iOS است.

وزیر ارتباطات با دادن این اطمینان که اطلاعات شخصی مردم در پیام‌رسان‌های داخلی حفظ می‌شود، تاکید کرد: حتی نهادهای نظارتی اجازه دسترسی به ...

متا به زودی قابلیتی بسیار کاربردی را به واتساپ اضافه خواهد کرد. طبق گزارش ردیاب واتساپ WABetaInfo، کاربران نسخه اندروید این اپلیکیش به زودی می‌توانند ...

نظر خود را ثبت کنید