یک نماینده مجلس گفت: ما طرحی را دنبال خواهیم کرد که محدودیت تردد کشتی‌های تجاری اروپایی در تنگه را به‌دنبال خواهد داشت.

به گزارش قرن نو: محمدحسن آصفری، نماینده شازند درباره مصوبه پارلمان اروپا برای تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این اقدام پارلمان اروپا کاملاً اقدامی احساسی و پوست‌خربزه‌ای بود که سازمان مجاهدین خلق زیر پای اعضای کنگره اروپا گذاشتند. 

بخش‌هایی از گفت‌وگوی آصفری را در ادامه می‌خوانید:

  • اگر سوابق سازمان مجاهدین خلق را بررسی کنند، متوجه می‌شوند که این‌ها چه اقداماتی انجام دادند. چه جنایاتی که این‌ها در ایران انجام ندادند خون مردم بیگناه را ریختند و نخست‌وزیر، رئیس‌جمهور و رئیس دیوان عالی کشور را به شهادت رساند. تعداد زیادی از بچه‌های سپاه ما را به شهادت رساندند و چه اقداماتی که در دنیا انجام دادند.
  • سازمان مجاهدین خلق در زمان روی کار بودن حزب بعث عراق دست به حمایت از صدام زد و مردم بی‌دفاع عراق را به شهادت رساندند.
  • این‌ها که اجازه دادند مریم رجوی بیاید در پارلمان اروپا حرف بزند یک وقت ۲ساعته هم به NGOها و تشکل‌های مردم‌نهاد ایرانی می‌دادند که مستند بیایند جنایات منافقین را به نظر پارلمان اروپا برساندند شاید چنین  تصمیم احساسی را نمی‌گرفتند. 
  • امروز مردم ما مدافع سپاه هستند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فلج اطفال را در جمهوری اسلامی ایران ریشه‌کن کرد.
  • سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با جریان‌های تکفیری و داعش در آن سوی مرزهای ایران اقدامات زیادی انجام داد، جریان‌های تکفیری که در وزرشگاه‌ها و رستوران‌های فرانسه و آلمان آمده بودند و بمب‌گذاری کرده بودند.
  • در جبهه حلب، فلوجه، تمور و جاهای دیگر بچه‌های سپاه ما با تکفیری‌ها می‌جنگیدند و اقدام پارلمان اروپا به‌غیر از اینکه خشم و انزجار مردم ما را از اروپایی‌ها بیشتر کند، نتیجه دیگری ندارد البته جمهوری اسلامی هم کوتاه نخواهد آمد.
  • ما طرحی را دنبال خواهیم کرد که محدودیت تردد کشتی‌های تجاری اروپایی در تنگه هرمز را به‌همراه خواهد داشت و اگر پارلمان اروپا نسبت به تصمیم خودش عقب‌نشینی نکند، مطمئن باشند اقداماتی را در پارلمان خودمان دنبال خواهیم کرد و با طرح‌های چندفوریتی تردد در تنگه هرمز را برای کشتی‌های اروپایی محدود می‌کنیم که مطمئناً به نفع آن‌ها نخواهد بود، لذا بهتر است تا دیر نشده پارلمان اروپا تصمیم خودش را کنار بگذارد و عقلانیت نشان دهد و از اقدامات احساسی دست بردارد. 
  • درباره اینکه اروپایی‌ها در عین حال صحبت از احیای برجام می‌کنند این چقدر با اقدام اخیر پارلمان اروپا همخوانی دارد، این‌ها نشان از سیاست‌های چماق و هویج است. این سیاست‌های دوگانه چماق و هویج است که از یک طرف بخواهند با باز گذاشتن پرونده برجام جلوی فعالیت هسته‌ای ایران را بگیرند و از طرف دیگر نیروی مسلح ما را محدود کنند که ممطئناً این سیاست‌های دوگانه را جمهوری اسلامی نخواهد پذیرفت. مطمئناً موضوع تحریم سپاه بی‌ارتباط با فرجام برجام نخواهد بود و این به نفع اروپایی‌ها نیست.

5965

منبع: اعتماد

۱۳:۳۶ ,۰۳ بهمن ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


تنگه‌ای که زمانی گذرگاه انرژی جهان شد حالا به مرور اهمیت ژئوپلیتیک خود را از دست می‌دهد. پس از عراق، امارات و عربستان حالا نوبت به ایران رسیده ...

​کره جنوبی، به دلیل مطلب منتشرشده در روزنامه کیهان سفیر ایران را فراخواند.

بستن تنگه هرمز به روی کشتی‌های نفتی و شناور‌های تجاری کشور‌های غربی، حق قانونی ایران برای مقابله با اقدامات تروریستی آن‌ها در داخل کشورمان ...

اشتریان به شریعتمداری گفت: بستن تنگه هرمز، با توجه به ائتلاف بین‌المللی و اتفاق‌نظر همه قدرت‌ها علیه آن امکان‌پذیر نیست. اگر هم بشود، بیش ...

جمعی از نمایندگان مجلس طرحی با عنوان اقدام متقابل و متناظر با مصوبات اتحادیه اروپا در راستای صیانت از قانون اساسی و منافع و حقوق ملت ایران ...

نظر خود را ثبت کنید