احمد وحیدی: اقتصاد کشوری سالم است که با مالیات اداره شود؛ ازاین‌رو، به‌دنبال یک سازوکار عملی و عادلانه برای اخذ مالیات هستیم.

به گزارش قرن نو: وحیدی گفت: حجم بدهی آمریکا حدود سی‌هزار میلیارد دلار است و روزی خواهد رسید که سلطه دلار در اقتصاد جهان فرو می‌ریزد.

وزیر کشور اظهار داشت: ما خودمان دلار را بزرگ کردیم. آمریکا با دلار سلطه جهانی درست کرده است. روزی را خواهید دید که چگونه آمریکا فرو می‌ریزد و کاخ دلار نیز با آن سقوط می‌کند. حجم بدهی آمریکا حدود سی‌هزار میلیارد دلار است و روزی خواهد رسید که سلطه دلار در اقتصاد جهان فرو می‌ریزد.

احمد وحیدی، وزیر کشور، در چهارمین اجلاس ماهنامه اتاق اصناف تهران با بیان اینکه نظام توزیع در زندگی و رفاه مردم نقش مهمی ایفا می‌کند، افزود: مردم با کارخانه‌داران و صنایع بزرگ ارتباط مستقیمی ندارند اما نیازهای مردم به اشکال مختلف با اصناف گره خورده است.

وی با اشاره به نقش اصناف در ستاد تنظیم بازار افزود: نقش اصناف در تولید ناخالص ملی مهم است و گزارش‌ها حکایت از این دارد که شصت درصد تولید ناخالص ملی در بخش خدمات است و بر همگان نقش اصناف در حوزه خدمات روشن است.

وزیر کشور ادامه داد: اصناف بعد از حوزه نفت بالاترین تأمین‌کننده مالی اقتصاد کشور محسوب می‌شوند و می‌تواند در کاهش تصدی‌گری دولت ایفای نقش کند.

وحیدی از کثرت واحدهای صنفی ابراز نگرانی کرد و افزود: حدود صنفی به‌هم خورده است و ملاک و معیار برای کثرت واحد صنفی دارای اشکال است. باید تلاش شود که جایگاه اصناف در مسائل اقتصادی حفظ شود.

وزیر کشور نحوه مالیات‌ستانی را یکی از چالش‌برانگیزترین مشکلات اصناف و دولت معرفی و تأکید کرد: صنوف در تنظیم مالیات به سازمان امور مالیاتی مشورت بدهد ما معتقد نیستیم که اصناف باید ضرر کنند و باید مالیات معقول و عادلانه باشد. وی با بیان اینکه اصناف همواره ایجادکننده اعتماد و انسجام اجتماعی بودند، افزود: ارزش‌های بزرگ اجتماعی را باید حفظ کنیم و اصناف همواره معتمد مردم بودند.

وی در پایان بیان کرد: اصناف سیاست‌های مالیاتی خود را پیشنهاد بدهد. اقتصاد کشوری سالم است که با مالیات اداره شود؛ ازاین‌رو به‌دنبال یک سازوکار عملی و عادلانه برای اخذ مالیات هستیم.

5965

منبع: عصرایران

۰۹:۵۴ ,۰۴ بهمن ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


بر اساس اعلام صرافی ملی، هر دلار آمریکا امروز به نرخ ۲۲ هزار و ۳۸ تومان و هر یورو ۲۶ هزار و ۵۳۵ تومان ارزش گذاری شده است .

نرخ دلار در صرافی‌های رسمی با قیمت ۲۲ هزار و ۶۵۲ تومان معامله می‌شود.

بانک مرکزی امروز (سه‌شنبه، ۱۸ خردادماه) نرخ رسمی ۴۶ ارز را اعلام کرد که براساس آن بهای ۲۵ ارز از جمله یورو و پوند نسبت به دیروز افزایش و نرخ ...

دلار امروز سه‌شنبه اول تیر ۱۴۰۰ در صرافی‌های بانکی ۲۳ هزار و ۸۴۶ تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته ۱۴۵ تومان گران‌تر شد.

نظر خود را ثبت کنید