سؤالی که مردم اروپا از اعضای پارلمان اروپایی و دولتمردان خود در این اتحادیه باید بپرسند این است که این اقدام به‌اصطلاح تحریمی علیه بزرگ‌ترین نیروی مبارزه با تروریسم تکفیری در منطقه‌ غرب آسیا، کدام عایدی مشخص را نصیب آنها خواهد ساخت؟ اگر نفعی برای آنها در میان نیست، این اقدام دقیقاً منفعت کدام دسته و گروه یا کشور را تأمین می‌کند؟

به گزارش قرن نو: وزیر اطلاعات طی بیانیه‌ای در واکنش به اقدام اخیر پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران هشدار داد که وزارت اطلاعات و جامعه‌ اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران، اقدام متقابل در صورت هر عمل مُغایر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران را حق مشروع و مُسلم کشور می‌داند.

بسم الله الرحمن الرحیم

و اعدوا لهم ما استطعتم من قوّه

وزارت اطلاعات و جامعه‌ اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام همبستگی کامل خود با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌عنوان رکن رکین نیروهای دفاعی کشور، اقدام بی‌ارزش، شتاب‌زده و نابِخردانه‌ پارلمان اروپا را محکوم می‌کند.

اتحادیه‌ اروپا که در حال حاضر در وضعیت بی‌سابقه‌ای از بحران عدم همبستگی، ضعف کارایی و سوءعملکرد به‌سر می‌برد، اثبات کرد که درگیر سوءمحاسبه و بحران هویت نیز هست و نه‌تنها اِشرافی بر واقعیات صحنه ندارد؛ بلکه به عروسک خیمه‌شب‌بازی تروریسم دولتی آمریکا، رژیم صهیونیستی و گروهک‌های ضدملی و منفور تبدیل شده است.

بر اساس اطلاعات پنهان و آشکار، مرحله‌ اول این اقدام سخیف و نمایشی، تحت‌تأثیر لابی‌های تروریستی، کارسازی شده و کارگزاران مسلوب‌الاراده‌ این پارلمان، آن را به‌زعم خود عملیاتی ساختند.

اروپایی‌ها که برخلاف آمریکایی‌ها دارای پیوستگی سرزمینی با منطقه حساس غرب آسیا هستند، اگر تجربه اقدام مشابه آمریکایی‌ها را مرور می‌کردند، این عمل غیرقانونی و مردود که خلاف بند 7 ماده 2 منشور ملل متحد است را مرتکب نمی‌شدند. سؤالی که مردم اروپا از اعضای پارلمان اروپایی و دولتمردان خود در این اتحادیه باید بپرسند این است که این اقدام به‌اصطلاح تحریمی علیه بزرگ‌ترین نیروی مبارزه با تروریسم تکفیری در منطقه‌ غرب آسیا، کدام عایدی مشخص را نصیب آنها خواهد ساخت؟ اگر نفعی برای آنها در میان نیست، این اقدام دقیقاً منفعت کدام دسته و گروه یا کشور را تأمین می‌کند؟

ضعف برآوردهای اطلاعاتی کشورهای غربی در شناخت مردم و منطق حاکم بر نظام حکمرانی مردمی در جمهوری اسلامی ایران باعث شده است تا با تمهید این دست اقدامات بی‌ارزش و نمادین تلاش کنند تا پروژه شکست‌خورده و خارجی آشوب و اغتشاش را تنفس مصنوعی بدهند. حال آنکه با این توهمات نه‌تنها به اهداف مداخله‌گرانه‌شان در داخل کشور دست نخواهند یافت، بلکه در سطح کلان‌تر، سیاست‌های مداخله‌گرانه‌ منطقه‌ای آنها را نیز با شکست قطعی مواجه خواهد ساخت.

وزارت اطلاعات و جامعه‌ اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران، ضمن حمایت قاطع و تمام‌عیار از نهاد پرصلابت، ایثارگر، مردمی، ضدتروریستی و ضداستکباری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اقدام متقابل در صورت هر عمل مُغایر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران را حق مشروع و مُسلم کشور می‌داند.

وزیر اطلاعات و رئیس شورای هماهنگی اطلاعات کشور

5965

 

منبع: عصرایران

۱۰:۰۰ ,۰۴ بهمن ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


سخنگوی سپاه گفت: اصابت موشک‌های ما به هواپیمای فوق مدرن آمریکا یکی دیگر از صحنه‌های رویایی ما با نظام استکبار بود که بار دیگر نشان داد که قدرتی ...

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو در واکنش به فحاشی نماینده رژیم صهیونیستی علیه سپاه پاسداران گفت: حیات رژیم اشغالگر قدس ...

سردار سرتیپ پاسدار حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه امام حسین تایید کرد که شهادت یک عضو وزارت دفاع به نام احسان قدبیگی در یک واحد تحقیقاتی در منطقه ...

اعضای مجلس عوام انگلیس شامگاه پنجشنبه طرحی را به اتفاق آرا به تصویب رساند که از دولت این کشور می‌خواهد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست ...

نظر خود را ثبت کنید