اولین کنفرانس ملی آموزش مهارت‌زا و اشتغال‌آفرین با حمایت ایرانسل، با هدف حمایت از بخش آموزش و توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان، در روز جهانی آموزش برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی ایرانسل، این کنفرانس، سه‌شنبه چهارم بهمن ۱۴۰۱، همزمان با روز جهانی آموزش، در مجموعه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد، با حضور دکتر سیدمحمدحسین حجازی، مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد؛ پروفسور علی‌اکبر فرهنگی، رئیس هیئت امنا؛ دکتر احمد قیومی، رئیس کل؛ و دکتر حمیدرضا کرکه‌آبادی، دبیرکل باشگاه تعلیم و تربیت یونسکو؛ دکتر سیداحمد محیط طباطبایی، رئیس کمیته ارزیابی حافظه جهانی یونسکو و رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران؛ دکتر عبدالمهدی مستکین، مدیر گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو ایران؛ دکتر فاطمه مهاجرانی، رئیس کل باشگاه پژوهشگران جوان و جمعی از فعالان حوزه‌های پژوهشی، فرهنگی و آموزشی برگزار شد.

متولی این کنفرانس، باشگاه تعلیم و تربیت یونسکو ایران است که با اهداف توسعه فردی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی جامعه ایرانی ـ اسلامی و ارائه الگوهای بومی به جامعه جهانی، با حمایت ایرانسل و مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش‌وپرورش و هم‌اندیشی و همکاری نهادها، دستگاه‌ها و پژوهشکده‌های حوزه آموزش و فناوری، برای اولین بار در کشور، آن را برنامه‌ریزی و اجرا کرده است.

هدف از برگزاری این کنفرانس، تمرکز بر تحول آموزش با رویکرد اشتغال و مهارت‌افزایی است و رویکردهایی از جمله «اقدام پژوهی در باب آموزش مهارت‌زا و اشتغال‌آفرین سازمان‌های مردم‌نهاد ایران و جهان»، «آسیب‌شناسی توانمندی‌های آموزشی سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه‌‌های مهارت‌افزایی و اشتغال‌آفرینی»، «آسیب‌شناسی اهداف مسئولیت اجتماعی شخصیت‌های حقوقی در حوزه مهارت‌افزایی و اشتغال‌آفرینی»، «آینده‌پژوهی و ترسیم نقشه‌ راه نظام آموزشی در جهت مهارت‌زایی و اشتغال‌آفرینی»، «تاریخ‌نگاری و استخراج الگوهای بومی تعلیم و تربیت در ایران و کشورهای منطقه» و «پژوهش‌های مروری و ترویجی فرهنگ استمرار تحصیل کودکان و خیر آموزشی» را شامل می‌شود.

ایرانسل ضمن حمایت از این کنفرانس، با مشارکت در آن، به اهمیت آموزش آنلاین در نقشه‌ راه آموزش کشور، تأکید و پلتفرم‌ جامع ارائه‌شده توسط ایرانسل، یعنی «آموزش آنلاین دانا» و سرویس‌های وابسته به آن، نظیر «پلتفرم داناپلاس» را برای هموارسازی این مسیر  معرفی کرد. 

نقش آموزش در میراث‌های ملموس و ناملموس جهانی، جایگاه و هنر آموزش از نظرگاه حکمای ایرانی، شهر یادگیرنده یونسکو و آموزش شهروندی، زنان و آموزش، جایگاه‌های سازمان‌های مردم‌نهاد در آموزش غیررسمی و مسئولیت اجتماعی در آموزش، از جمله سایر عناوین کلیدی این کنفرانس بود که صاحب‌نظران این حوزه در راستای انعکاس عملکرد کسب‌وکارها، مؤسسات و نهادهای مرتبط حوزه آموزش و فناوری، به بررسی و تحلیل آن پرداختند.

ایرانسل، نخستین ارائه‌دهنده 5G و رکورددار سرعت و تعداد سایت نسل پنج ایران، با ایجاد زیرساخت مناسب و ارائه شبکه دانا به کاربران خود، این امکان را می‌دهد تا به محتواهای آموزشی متنوع، معتبر و تعاملی در هر زمان و مکان دسترسی داشته باشند و با انتخاب دوره‌های آموزشی دلخواه، یادگیری آسان و مفید را تجربه کنند. همچنین سرویس داناپلاس ایرانسل، یکی از پلتفرم‌های اصلی شبکه دانا، زیرساخت اختصاصی آموزش هوشمند کشور، برای آموزش آنلاین و برگزاری نشست‌های مجازی و وبینار است که توسط ایرانسل، اولین و بزرگ‌ترین اپراتور دیجیتال ایران، برای کمک به تحقق عدالت ارتباطی و آموزشی ارائه شده است.

5965

۱۱:۵۱ ,۰۵ بهمن ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


ایرانسل در فاصلۀ باقیمانده تا انتخابات ریاست‌جمهوری، ظرفیت‌های تبلیغی و حمایتی، ازجمله بستر تلویزیون اینترنتی لنز و بستر تبلیغات پیامکی ...

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، همزمان با آغاز برنامه‌های تبلیغاتی کاندیداهای سیزدهمین دورۀ ریاست‌جمهوری، از ۷ تا ۲۶ خرداد ماه سال جاری، «لنز»، ...

«ششمین همایش سنجش و ایمنی پرتوهای یون‌ساز و غیر یون‌ساز (IRANRMS2021)»، ۱۳ و ۱۴ مرداد ماه ۱۴۰۰، به صورت آنلاین و با حمایت ایرانسل به عنوان حامی طلایی ...

ایرانسل، برای دومین سال پیاپی، جوایز ارزیابی تحول دیجیتال ایران را دریافت کرد.

مدیرعامل ایرانسل در نشست خبری پانزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکۀ تلفن همراه ایرانسل با اشاره به ثبت رکورد ۱۶.۸ پتابایت برای مصرف روزانۀ دیتا ...

نظر خود را ثبت کنید