رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی گفت: واردات آیفون ۱۴ هنوز تعیین‌تکلیف نشده و تا به این لحظه واردات تجاری نداشته‌ایم؛ همچنین فروش گوشی‌های مسافری قانونی نیست.

به گزارش قرن نو: محمدرضا رمضان در مورد وضعیت رجیستری گوشی‌های آیفون ۱۴، اظهار کرد: هنوز واردات رسمی و امکان رجیسترکردن گوشی‌های آیفون ۱۴ تعیین‌تکلیف نشده و تا به این لحظه ثبت سفارش و واردات تجاری و رسمی این گوشی را نداشته‌ایم.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و موبایل تهران در مورد فروش آیفون ۱۴ در برخی از فروشگاه‌ها، تصریح کرد: گوشی‌هایی که در بازار به فروش می‌رسد مربوط به واردات مسافری می‌شود که البته تعداد آنها نیز محدود است. البته باید اشاره کنم که فروش گوشی‌های مسافری قانونی نیست؛ زیرا حق گمرکی پرداخت نکرده‌اند.

وی ادامه داد: اگرچه مرسوم است که گوشی‌های مسافری بین یک تا دو ماه تا زمان ثبت قانونی فعال باشند و بعد قطع شوند اما تاکنون آیفون ۱۴هایی که به‌صورت مسافری وارد شده‌اند قطع نشده‌اند و فعال هستند زیرا دولت قصد واردکردن زیان به افراد را ندارد و به‌دنبال راهکاری جهت رجیسترکردن موبایل‌های آیفون ۱۴ است.

رمضان همچنین در مورد وضعیت بازار موبایل نیز تصریح کرد: بازار موبایل به‌صورت روزانه فعال است و کالاها احتکار نمی‌شوند زیرا به‌صورت مستقیم به قیمت ارز وابسته است و ثبت سفارش‌های واردات نیز از یکی دو ماه قبل انجام می‌شود بنابراین به محض ورود کالا به بازار باید به فروش برسد تا ثبت سفارش‌های بعدی انجام شوند.

وی با بیان اینکه مصرف ماهیانه موبایل در کشور ماهانه بیش از یک‌میلیون دستگاه است، افزود: با توجه به افزایش نرخ ارز در بازار آزاد، قیمت موبایل چندان از این افزایش متأثر نشده و به‌صورت میانگین ۱۰ درصد گران شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و موبایل تهران تأکید کرد: با توجه به ارتباط مستقیم موبایل با ارز، در صورت کاهش قیمت ارز، قیمت موبایل نیز به‌سرعت کاهش می‌یابد.

5965

منبع: شرق

۱۶:۴۰ ,۰۵ بهمن ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


اپل آیفون ۱۴ استاندارد با حافظه ۱۲۸ گیگابایت را ۷۹۹ دلار تعیین کرده است که با احتساب دلار ۳۲ هزار تومانی به ۲۵ میلیون و ۵۶۸ هزار تومان می‌رسد. ...

به گفته همتا، تمامی آیفون‌های 14 موجود در بازار قاچاق هستند هنوز امکان رجیستری آن‌ها وجود ندارد.

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی با بیان اینکه هنوز وضعیت رجیستری آیفون ۱۴ تعیین تکلیف نشده، تاکید کرد که فروشندگان و مردم ...

سخنگوی وزارت صمت گفت: روند رجیستری آیفون ۱۴ در حال انجام است و به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

گرچه هفته گذشته امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت، از آغاز رجیستری گوشی‌های آیفون 14 خبر داد، اما هنوز اطلاع‌رسانی دقیقی در این باره انجام نشده ...

نظر خود را ثبت کنید