رئیس‌جمهور با بیان اینکه روابط اقتصادی تهران و مسکو در حال تقویت است، گفت: روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف تجاری و انرژی که می‌تواند گسترش یابد، فعال شود.

به گزارش قرن نو: آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی بعدازظهر  دوشنبه (3 بهمن‌ماه) در دیدار «ویاچسلاو والودین»، رئیس دومای دولتی مجلس فدرال فدارسیون روسیه با بیان اینکه روابط اقتصادی تهران و مسکو به‌شکل مستمر در حال تقویت و ارتقاست، گفت: دو کشور در حوزه‌های مختلف تجاری، انرژی، ترانزیت و حمل‌ونقل ظرفیت‌های متنوع و متعددی دارند که می‌تواند در زمینه گسترش همکاری‌ها فعال شود.

رئیس‌جمهور همچنین با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اجرای کامل توافقات با روسیه را دنبال می‌کند، افزود: ظرفیت‌های دو طرف می‌تواند مکمل یکدیگر باشد و بهره‌گیری از آن‌ها علاوه بر تأمین منافع دو کشور، می‌تواند منافع منطقه‌ای نیز ایجاد کند.

«ویاچسلاو والودین» رئیس دومای دولتی مجلس فدرال فدارسیون روسیه نیز در این دیدار مواضع آیت‌الله رئیسی درباره تقویت روابط منطقه‌ای و همسایگی را تسهیل‌کننده گسترش همکاری‌های دو کشور دانست و گفت: فدراسیون روسیه نیز همین رویکرد و نظر را درباره ارتقای سطح تعاملات با جمهوری اسلامی ایران دارد و دستورکار ما بر اساس اراده سران دو کشور تلاش برای توسعه مستمر همکاری‌هاست.

5965

منبع: رسالت

۱۴:۵۳ ,۰۵ بهمن ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


یک چهره سیاسی اصول‌گرا اظهار داشت: اگر آقای رئیسی و دولت سیزدهم تا پایان چهار سال نشان دهد که اوضاع اقتصادی کشور گُل و بلبل است یقیناً مردم ...

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور که در سفری استانی در کرمان به سر می برد صبح امروز در آغاز دومین روز سفر برمزار سردار قاسم سلیمانی حاضر شد.

عزت‌الله ضرغامی در ادامه تلاش‌هایش برای چهره‌سازی تلاش کرده است در این روزهای عجین‌شده با اعتراضات خط و ربط خود را از دولت رئیسی جدا و نقش ...

رئیس‌جمهور گفت: باید تمهیدات لازم برای تجهیز مراکز واکسیناسیون فراهم شود تا کسانی که شش ماه از تزریق آخرین دُز واکسن کرونای آنها گذشته، بتوانند ...

نظر خود را ثبت کنید