حدود ۶۴۰۰ پرسنل آمریکایی و بیش از ۱۱۰۰ نفر از نیرو‌های دفاعی اسرائیل قرار است در این مانور شرکت کنند.

به گزارش قرن نو: در حالی که تلاش‌های دولت بایدن برای مذاکره برای بازگشت به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ایران قوت خود را از دست داده و تهران برای تقویت توان دفاعی‌اش به روسیه روی آورده است، ایالات متحده و اسرائیل قرار است بزرگ‌ترین رزمایش مشترکی را که تاکنون بین ارتش دو دولت برگزار شده است، آغاز کنند.

در ادامه این مطلب آمده است: چهار بمب‌افکن B-۵۲ ایالات متحده با قابلیت حمل سلاح اتمی، جنگنده‌های رادارگریز F-۳۵، F-۱۵، F-۱۸ و یک گروه آفندی ناو هواپیمابر به رهبری ناو USS George H.W Bush بوش، ۱۴۲ هواپیمای آمریکایی و اسرائیلی و ۱۲ کشتی جنگی در این مانور نظامی شرکت دارند.

یک مقام ارشد دفاعی آمریکا گفت که حدود ۶۴۰۰ پرسنل آمریکایی و بیش از ۱۱۰۰ نفر از نیرو‌های دفاعی اسرائیل قرار است در این مانور شرکت کنند.

در این رزمایش، نیرو‌های عملیات ویژه و نیرو‌های زمینی ایالات متحده، تیم‌های جست‌وجو و نجات جنگی خواهد بود. یک مقام ارشد دفاعی گفت که حدود ۱۸۰هزار پوند مهمات، از جمله بمب‌های هدایت‌شونده لیزری و راکت‌های چهار سامانه HIMARS آمریکا، استفاده خواهد شد.

ژنرال مایکل «اریک» کوریلا، فرمانده کل نیرو‌های ایالات متحده در خاورمیانه، این رویداد را به‌عنوان «یک مانور مشترک ترکیبی» توصیف کرد که «قابلیت همکاری ما با شرکایمان را در زمین، هوا، دریا و فضای سایبری بهبود می‌بخشد».

کوریلا، فرمانده مرکز سنتکام، این رزمایش را به رزمایش‌هایی تشبیه کرد که ایالات متحده «به‌طور معمول» با ارتش‌های منطقه انجام می‌دهد. اما یک مقام ارشد دفاعی ایالات متحده که به شرط ناشناس‌ماندن با خبرنگاران صحبت می کرد، گفت که این رزمایش بسیار فراتر از این امر خواهد بود.

این مقام گفت: «این مهم‌ترین رزمایش بین ایالات متحده و اسرائیل تا به امروز خواهد بود».

این مقام ارشد دفاعی تأکید کرد که نوک پیکان این رزمایش‌ها به‌طور خاص ایران نیست؛ بلکه این رزمایش برای آزمایش توانایی ارتش آمریکا برای گسیل نیروها به خاورمیانه و ترکیب‌شدن با ارتش اسرائیل برای پاسخگویی به تهدیدات بزرگ طراحی شده است.

باوجوداین، مقامات پنتاگون می‌گویند انتظار می‌رود «ایران و دیگر دشمنان ایالات متحده این رزمایش را رصد کنند.»

این نمایش بی‌سابقه نظامی در حالی صورت می‌گیرد که بیش از دو سال تلاش دیپلماتیک دولت بایدن برای مذاکره در مورد احیای برجام، به‌نظر می‌رسد به پایان رسیده است.

این رزمایش که مقامات پنتاگون و CENTCOM طی چند هفته با هماهنگی دولت قبلی اسرائیل ترتیب دادند، در بحبوحه نشانه‌هایی از بی‌صبری دولت بنیامین نتانیاهو بر سر گزارش‌هایی مبنی بر ادامه تلاش ایالات متحده برای دستیبابی به راه‌حل با ایران از طریق مذاکره رخ می‌دهد.

یک مقام ارشد دفاعی آمریکا گفت: «ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را پیدا نخواهد کرد.» وی افزود: «ترجیح ما حل‌وفصل این مسئله به‌صورت دیپلماتیک است. این کار دشوار شده؛ زیرا برجام در تعلیق است.»

5965

منبع: عصرایران

۱۵:۲۱ ,۰۵ بهمن ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


یک مقام ارشد آمریکایی از احتمال رایزنی وزیر دفاع آمریکا و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره برگزاری تمرین‌های نظامی ضدایرانی بر فراز دریای مدیترانه ...

دولت اسرائیل در گفت‌وگوهای رودَررُو با مقامات دولت بایدن، به آنها اطمینان داده ایالات متحده را از هرگونه معامله‌ای با چین مطلع و در صورت ...

یک پایگاه خبری در سرزمین‌های اشغالی بامداد پنجشنبه فاش کرد که مقامات امنیتی اسرائیلی نسبت به درز اطلاعات به آمریکا درباره ترور شهید صیاد ...

یک رسانه عبری فاش کرد، چین در پیامی به اسرائیل هشدار داده است که اجازه ندهد فشارهای آمریکا به روابط پکن و این رژیم آسیب بزند.

نظر خود را ثبت کنید