رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: درباره واگذاری بلوک ۵۱ درصدی سرخابی‌ها سهام دو باشگاه در بازار سرمایه عرضه شد.

به گزارش قرن نو: رئیس سازمان خصوصی‌سازی جزئیات برگزاری مزایده واگذاری ۵۱ درصد سهام هرکدام از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را اعلام کرد.

حسین قربان‌زاده در نشست خبری واگذاری بلوک ۵۱ درصدی سرخابی‌ها با اشاره به عرضه سهام دو باشگاه در بازار سرمایه اظهار کرد: در این واگذاری ۱۰ درصد از سهام هرکدام از باشگاه‌ها در اختیار سهامداران خرد قرار گرفت و ۹۰ درصد دیگر در مسیر واگذاری بلوکی در هیئت واگذاری مطرح شد. در این راستا تاریخ دقیق مزایده پرسپولیس 7 اسفندماه خواهد بود؛ اما به‌دلیل اینکه صورت‌های مالی باشگاه استقلال هنوز به سازمان حسابرسی ارسال نشده و به تأیید این سازمان نرسیده است، تاریخ دقیق برگزاری مزایده استقلال هنوز مشخص نیست.

وی ادامه داد: البته قرار است این اتفاق تا شنبه رخ دهد و اگر این تیم به تعهد خود پایبند باشد مزایده هر دو باشگاه در اسفندماه انجام خواهد شد. در این راستا اعضای هیئت واگذاری نسبت به تخفیف و تشویق برای خریداران سهام دو باشگاه در نظر گرفته‌اند و هرکدام از سرمایه‌گذارانی که علاقه دارند می‌توانند نسبت به ارسال مدارک و انجام مذاکره اقدام کند.

واگذاری کنترل سرخابی‌ها

معاون وزیر اقتصاد افزود: اگر واگذاری ۵۱ درصد سهام دو باشگاه انجام شود، ۶۱ درصد از سهام هرکدام از باشگاه‌ها واگذار شده است. این به‌معنی واگذاری کنترل دو باشگاه و رفع معضل همیشگی مدیریت دولتی در دو باشگاه است. بنابراین اکثریت اعضای هیئت‌مدیره توسط خریدار تعیین خواهند شد.

5965

منبع: شرق

۰۱:۲۲ ,۰۶ بهمن ۱۴۰۱

نظر خود را ثبت کنید