اتحادیه اروپا 18 فرد و 19 نهاد ایرانی را در فهرست تحریم‌های جدید خود قرار داده است.

به گزارش قرن نو: اتحادیه اروپا در بیانیه‌‌ای جزئیات بسته تحریمی جدید علیه ایران را به بهانه مسائل حقوق بشری منتشر کرد. در بین نهادهایی که این اتحادیه تحریم کرده است، نام چند سازمان دولتی و اسامی برخی شرکت‌های خصوصی فعال در حوزه فناوری به‌چشم می‌خورد که سازمان تنظیم مقررات (رگولاتوری) سرشناس‌ترین آن‌هاست.

اتحادیه اروپا روز گذشته 18 فرد و 19 نهاد ایرانی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد. «راوین آکادمی»، شرکت «سامان گستر سحاب پرداز»، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت «رادیس ویرا تجارت» و شرکت «ایمن صنعت زمان فرا» از‌ جمله مجموعه‌هایی هستند که در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا حضور دارند. تمامی این شرکت‌ها پیشتر توسط آمریکا نیز تحریم شده بودند.

راوین آکادمی یک آموزشگاه خصوصی است که در زمینه امنیت سایبری فعالیت دارد. سحاب پرداز یک شرکت فعال در حوزه کلان‌داده و هوش مصنوعی بوده و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از بزرگ‌ترین زیرمجموعه‌های وزارت ارتباطات است. شرکت رادیس ویرا تجارت در زمینه واردات دوربین‌های نظارتی و تجهیزات امنیتی کار می‌کند و ایمن صنعت زمان فرا نیز در تولید ماشین‌های مصارف خاص فعالیت دارد.

«عباس آذرپندار»، مدیرعامل رادیس ویرا تجارت و «مسلم معین»، رئیس فضای مجازی بسیج نیز از‌ جمله چهره‌های فعال در حوزه فناوری کشور هستند که در فهرست تحریم‌های جدید اروپا قرار گرفته‌اند.

گفتنی است 23 آبان‌ماه امسال، شرکت ابر آروان که در حوزه‌ فناوری ابری (کلود) در ایران فعالیت می‌کند نیز از سوی اتحادیه اروپا تحریم شد. این نخستین‌بار بود که یک شرکت فناوری که در اکوسیستم استارت‌آپی رشد کرده است، به تحریم جهانی دچار می‌شود. همان‌طور که ذکر شد، تمامی شرکت‌هایی که در حال‌ حاضر نیز توسط اتحادیه اروپا تحریم شده‌اند، پیشتر توسط آمریکا مورد تحریم قرار گرفته بودند.

5965

منبع: دیجیاتو

۰۳:۱۸ ,۰۶ بهمن ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


دور دیگری از گفتگوهای برجام در وین آغاز شده است. آمریکایی‌ها و سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان اذعان دارند که این گفتگوها بی‌حاصل نبوده ...

دیپلمات‌های ارشد ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در لوکزامبورگ گردهم آمده تا در واکنش به جنگ اوکراین، درباره کاهش وابستگی این بلوک ...

رهبران اتحادیه اروپا در نشست دوشنبه خود درباره بسته جدید تحریم‌ها علیه مسکو به خاطر جنگ اوکراین، بر سر ممنوعیت فوری بیش از دوسوم واردات نفتی ...

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: ما با اعمال یک بسته تحریمی شدید علیه ایران موافقت خواهیم کرد.

نظر خود را ثبت کنید