باشگاه پرسپولیس امید زیادی دارد که بخشی از جرایم دیرکرد مالیات برانکو از سوی اداره مالیات بخشیده شود.

پس از تسویه‌حساب باشگاه پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش، این مربی کروات از پرسپولیس خواست با توجه به مفاد قرارداد، مالیات دستمزد او توسط باشگاه پرداخت شود و برگه تسویه‌حساب به دستش برسد. از این رو مدیران پرسپولیس در آخرین مذاکرات خود با سرمربی کروات، به او قول دادند به زودی مشکل مالیاتی او را حل کنند اما میزان بدهی مالیاتی برانکو چقدر است؟

بر اساس اطلاعات دریافتی از باشگاه پرسپولیس در آبان‌‌ماه ١٣٩٩، اداره مالیات بدهی حدود ٣ میلیارد تومانی را که مربوط به دستمزد برانکو بود به باشگاه پرسپولیس اعلام می‌کند، نکته جالب اینجا است که به خاطر پرداخت نشدن بدهی مالیاتی طی حدود چهار سال حضور برانکو در پرسپولیس، به اصل بدهی حدود ٣ میلیارد و ۵٠٠ میلیون هم جریمه اضافه شده بود؛ یعنی تا پیش از اینکه برانکو یک میلیون و ١۵٠ هزار یوروی پایانی قراردادش را - که در اواسط سال ٩٩ پرداخت شد - بگیرد، حدود ۶ میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان بدهی مالیاتی داشت.

از قرار معلوم طی چهار سال حضور این مربی کروات در ایران، هر زمانی که نیاز به خروج از کشور داشت، پرسپولیسی‌ها مبلغ اندکی را به عنوان علی‌الحساب پرداخت می‌کردند تا مشکلی برای خروج برانکو ایجاد نشود اما هیچ‌گاه مالیات قرارداد او - که پرداخت آن بر عهده باشگاه بود - تسویه نشده است.

این ۶ میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان صرفا مربوط به دریافتی‌های برانکو تا پایان سال ١٣٩٨ است و بابت دریافت یک میلیون و ١۵٠ هزار یورویی که در سال ١٣٩٩ دریافت کرده باید مجدداً مالیات پرداخت شود. 

بر اساس قوانین مالیاتی به پرداختی آخر پرسپولیس به برانکو، حدود ١٧٢ هزار و ۵٠٠ یورو با نرخ رسمی بانک مرکزی در سال ٩٩ مالیات تعلق می‌گیرد. این یعنی پرسپولیسی‌ها برای این مبلغ هم حدود ۴ میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان باید مالیات بدهند.

البته باشگاه پرسپولیس امید زیادی دارد که بخشی از جرایم دیرکرد مالیات برانکو از سوی اداره مالیات بخشیده شود که در غیر این صورت سرخ‌ها باید برای تسویه‌حساب مالیاتی برانکو حدود ۱۱ میلیارد تومان پرداخت کنند.

4908

منبع: خبرگزاری ایسنا

۰۹:۲۵ ,۰۷ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بازیکن سابق استقلال به برانکو هشدار داد تا تمرکز تیم ملی را به هم نزند!

3 هافبک تاثیرگذار پرسپولیس در خطر از دست دادن بازی یک‌هشتم نهایی هستند.

مربی پیشین تیم ملی ایران ضمن اشاره به مشکلات مدیریتی فوتبال کشورمان گفت: برانکو ایوانکوویچ ریشه‌ای قوی در پرسپولیس از لحاظ فنی کاشت و هنوز ...

رئیس کمیته انضباطی در میان صحبت‌های خود به نوعی رأی احتمالی بازی سپاهان و پرسپولیس را مشخص کرد.

مدافع سابق پرسپولیس تابستان از السیلیه قطر جدا خواهد شد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی