روؤسای فدراسیون ایران و بلژیک طی تماس تلفنی با یکدیگر توافقاتی انجام دادند که دیدار تدارکاتی دو تیم ملی یکی از این توافقات بود.

به گزارش گروه ورزشی قرن نو و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، شهاب عزیزی‌خادم، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، در این تماس تلفنی با اشاره به حضور مهدی بیات به عنوان یک ایرانی در رأس فوتبال بلژیک از این اتفاق به عنوان یک افتخار برای فوتبال ایران یاد کرد و خواستار همکاری مشترک دو فدراسیون شد.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: نسل طلایی فوتبال بلژیک همه را شگفت‌زده کرد و بدون شک این امر از سرمایه‌گذاری دقیق در فوتبال پایه این کشور نشأت گرفته است. ما نیز در پی آن هستیم که این اتفاق در کشورمان رقم بخورد. توجه به فوتبال پایه از اولویت‌های اصلی ما است.

مهدی بیات، رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک، نیز در این تماس تلفنی ضمن تبریک انتخاب عزیزی‌خادم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران از اعلام آمادگی جهت همکاری با فدراسیون کشورمان خبر داد و تاکید کرد بلژیک با جمعیت 11 میلیونی در حوزه آموزش و فوتبال پایه به کشورهای پرجمعیتی مانند چین خدمات ارائه می‌دهد و این آمادگی وجود دارد تا این خدمات را به فوتبال ایران نیز ارائه شود.

رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک در ادامه از اعلام آمادگی بازی رودرو اظهار کرد: ما آمادگی بازی رودروی هر دو کشور را داریم. همچنین در ادامه این تماس تلفنی در خصوص مبادله دانش و دانش‌افزایی در رده‌های ملی و باشگاهی صحبت شد.

گفتنی است از بحث‌های مورد اشاره در این تماس تلفنی حوزه مدیریت فنی برای تیم‌های ملی بود و عزیزی‌خادم از بلژیک به عنوان یکی از طراحان نوین توسعه فوتبال یاد کرد. در پایان این مذاکره تلفنی مقرر شد با فروکش کردن پاندمی کووید-19 رؤسای فدراسیون فوتبال ایران و بلژیک جهت امضای تفاهم‌نامه، نشست مشترکی را به شکل حضوری برگزار کنند.

4908

۱۱:۱۷ ,۰۷ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بازیکنان تیم ملی در صفحه شخصی خود از مدیریت فدراسیون فوتبال به شدت انتقاد کردند.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نسبت به اتفاقات رخ داده در مشهد واکنش نشان داد.

سرپرست کمیته حسابرسی فدراسیون فوتبال در نامه‌ای به میرشاد ماجدی خواهان انجام مقدمات لازم برای بازگرداندن پاداش غیرقانونی پرداخته شده به ...

سخنگوی فدراسیون فوتبال می‌گوید قرارداد مربیان خارجی تیم ملی به دلار است.

نظر خود را ثبت کنید