وزارت خارجه چین در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره هنگ کنگ، از واشنگتن خواست به مداخله در امور داخلی چین و هنگ کنگ پایان دهد.

به دنبال اظهارات مداخله جویانه «آنتونی بلینکن» درباره منطقه خودمختار هنگ کنگ، سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه از ایالات متحده خواست فورا به مداخله در امور داخلی هنگ کنگ پایان دهد.  

شورای قانونگذاری منطقه ویژه اداری هنگ کنگ(HKSAR) روز پنج شنبه اصلاحیه‌ای را در زمینه قانون انتخابات به تصویب رساند که وزیر خارجه آمریکا مدعی شده است این اصلاحیه از شرکت معنادار مردم در انتخابات و شنیده شدن صدای آنها جلوگیری می‌کند. 

بلینکن گفته، حکومت چین به تضعیف نهادهای دموکراتیک در هنک کنگ ادامه می‌دهد و از مقامات جمهوری خلق چین و مقامات محلی هنگ کنگ خواست افرادی که تحت قانون امنیت ملی جدید این منطقه بازداشت شده اند را هم فورا آزاد کند. 

«ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین این اظهارات بلینکن را محکوم کرد و گفت، واشنگتن در امور داخلی هنگ کنگ و چین دخالت می‌کند و باید به آن پایان دهد.

 چین همچنین روز چهارشنبه اقدام اخیر تایوان در اعزام جنگنده‌های اف-۱۶ خود به آمریکا برای انجام یک ماموریت آموزشی را محکوم کرد و در این باره به آمریکا و تایوان هشدار داد.

«ژو فنگ لیان» سخنگوی دفتر امور تایوان در چین گفت: «پکن قاطعانه با هر گونه مراودات رسمی بین ایالات متحده و منطقه تایوان چین مخالف است».

منبع: خبرگزاری فارس

۱۶:۵۹ ,۰۷ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


روسیه باردیگر از آمریکا خوست تا اطلاعات مربوط به آزمایشگاه‌های بیولوژیکی و شیمیایی در اوکراین را افشا کند.

شرکت اسنپ که مالک اسنپ‌چت است، برای پشتیبانی از بلندپروازی‌های رو به رشد خود در حوزه‌هایی مانند واقعیت افزوده و ویدئوی کوتاه، کارمندان بیشتری ...

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو در واکنش به فحاشی نماینده رژیم صهیونیستی علیه سپاه پاسداران گفت: حیات رژیم اشغالگر قدس ...

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به عنوان یکی از ارکان نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران در ارتقای توانمندی‌های ...

‏رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در نشست دوحه با تأکید بر اینکه به توافق هسته ای با ایران نزدیک شده ایم، اظهار داشت: اظهار داشت ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی