بازار سرمایه هفته جاری را برخلاف هفته‌های گذشته با رشد چشمگیری آغاز کرد و شاخص کل آن امروز با رشد 30 هزار واحدی بر پله یک میلیون و 139 هزار واحد ایستاد.

به گزارش گروه اقتصادی قرن نو، شاخص کل بورس با رشد ۳۰ هزار و ۱۳۱ واحدی امروز بر پله رقم یک میلیون و ۱۳۹ هزار واحد ایستاد و شاخص کل با معیار هم وزن هم با ۲۴۶۲ واحد صعود رقم ۳۸۵ هزار و ۶۱۳ واحد را ثبت کرد و  ۵۲۸ هزار معامله به ارزش ۵۰ هزار و ۹ میلیارد ریال در این بازار ثبت شد.

از جمله نمادهایی که بیشترین تاثیر مثبت را بر روی روند بورس گذاشتند می توان به فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گلگهر و سرمایه گذاری تامین اجتماعی اشاره کرد.

شاخص کل فرابورس هم با ۱۴۹ واحد افزایش رقم ۱۷ هزار و ۷۳۲ واحد را ثبت کرد و معامله گران این بازار ۲۸۶ هزار معامله به ارزش ۲۰ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال انجام دادند.

از جمله نمادهایی که بیشترین تاثیر مثبت را بر بورس گذاشتند می توان به پلیمر آریاساسول، فولاد هرمزگان جنوب، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی تندگویان اشاره کرد.

۱۳:۴۳ ,۰۸ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات امروز شنبه اول خرداد ۱۴۰۰ با افت ۱۲ هزار و ۱۴۲ واحدی، به یک میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۰۳ واحد رسید.

امروز ۴ خرداد 1400، درحالی‌که اخبار غیررسمی از تأیید صلاحیت‌شده‌ها و نشده‌ها حاکی هستند، شاخص کل بازار سهام مثبت شروع کرد و در بسیاری از نماد‌ها ...

شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات امروز شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ با رشد ۲۱۷۶ واحدی به یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۵۲۴ واحد رسید.

شاخص کل بورس امروز پس از رشد 12 هزار و 113 واحدی به عدد یک میلیون و 323 هزار واحد رسید.

شاخص کل بورس در روزهای پایانی هفته با ثبت رشد بیست هزار و 539 واحدی بر پله یک میلیون و 453 هزار واحد ایستاد.

نظر خود را ثبت کنید