نظامیان رژیم صهیونیستی شیخ «خضر عدنان» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین را دوباره بازداشت کردند.

 نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز شیخ خضر عدنان» اسیر آزادشده عضو جنبش جهاد اسلامی را بار دیگر بازداشت کردند.

منابع فلسطینی می‌گویند که وی در یکی از مراکز ایست و بازرسی در نزدیکی نابلس بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

همسر شیخ عدنان گفت که نظامیان صهونیست وی را پس از شرکت در مراسم تشییع پیکر یکی از شهدای منطقه «بیتا» و دیدارش با زخمی‌های انتفاضه قدس در شهر نابلس، دستگیر کردند.

همسر شیخ عدنان افزود: نظامیان اسرائیلی همسرم و ماهر الاخرس را با هم به مدت دو ساعت بازداشت کردند. آنها الاخرس را آزاد کردند اما شیخ عدنان را به مکان نامعلومی منتقل کردند.

شیخ عدنان 43 سال سن و 9 فرزند دارد. وی دو سال و نیم پیش به دلایل واهی بازداشت شد اما پس از اعتصاب غذای 58 روزه در داخل زندان، در تاریخ 13 نوامبر 2018 آزاد شد.

خبر دیگر اینکه در درگیری اخیر فلسطینیان با نظامیان اشغالگر اسرائیلی در منطقه «بیتا» در جنوب نابلس، یکی از جوانان فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از 22 نفر دیگر زخمی شدند.

این درگیری پس از آن آغاز شد که نظامیان اسرائیلی به راهپیمایی مسالمت آمیز فلسطینیان در شهرک بیتا در محکومیت ادامه شهرک سازی در اراضی اشغالی حمله ور شده و با شلیک گسترده گلوله، گاز اشک آور و نارنجک های صوتی اقدام به سرکوب آنان کردند.

زکریا حمایل جوان 28 ساله فلسطینی در جریان این درگیری هدف گلوله نظامیان اسرائیلی قرار گرفته و به شهادت رسید.

ده ها شهروند فلسطینی در شهرک بیتا پس از اقامه نماز جمعه در اعتراض به مصادره اراضی خود و شهرک سازی در آن دست به راهپیمایی زدند.

۱۱:۴۸ ,۰۹ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


جنگ تبلیغاتی اسرائیل علیه طرف فلسطینی که همزمان با خشونت اخیر علیه غزه به کار گرفته شد، جنبه مهم دیگری از پروژه استعماری این کشور است.

ساکنان شهر لندن در حمایت از فلسطینیان، یکی از خیابان‌های این شهر را "غزه" نام‌گذاری کردند.

سخنگوی وزارت خارجه قطر، جنگ اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه را «نابرابر» خواند و تأکید کرد که اسرائیل یک قدرت اشغالگر است که کودکان و بی‌‌گناهان ...

دیده‌بان حقوق بشر اروپا-خاورمیانه از کشورهای اروپایی به دلیل مخالفتشان با انجام تحقیقات درباره نقض‌های صورت گرفته در اراضی فلسطینی و اراضی ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی