ایران در نخستین بازی برگشت از ساعت ۱۹ امشب (به وقت تهران) مقابل هنگ‌کنگ قرار خواهد گرفت.

به گزارش گروه ورزشی قرن نو؛ بعد از 14 ماه امروز دوباره مسابقات مقدماتی جام جهانی در گروه ایران از سر گرفته می شود و تیم ملی در نخستین بازی به مصاف هنگ‌کنگ خواهد رفت. ایران با هدایت ویلموتس تنها 6 امتیاز از 4 بازی در دور رفت گرفت که این موضوع کار تیم ملی برای صعود به دور بعد را سخت کرده است. 6 امتیازی که از دو بازی آسان برابر کامبوج و هنگ کنگ به دست آمد.

با این حال ایران در نخستین بازی برگشت از ساعت ۱۹ امشب (به وقت تهران) مقابل هنگ‌کنگ قرار خواهد گرفت. بازی رفت این دو تیم ۱۹ شهریورماه‌۱۳۹۸ در هنگ‌کنگ برگزار شد و ایران توانست با ۲ گل سردار آزمون و کریم انصاری‌فرد  بر این حریف غلبه کند. هنگ‌کنگی‌ها بعد از آن باخت مقابل عراق هم با نتیجه مشابه ۲ بر صفر شکست خوردند اما بحرین را با تساوی بدون گل متوقف کردند و امتیازی را از بحرینی‌ها گرفتند که می‌تواند روز آخر باعث حذف این تیم شود.

هنگ‌کنگ با این یک امتیاز و ۴ امتیازی که از کامبوج گرفته ۵ امتیازی است و در رتبه چهارم گروه C قرار دارد.

تیم ملی ایران نسبت به بازی دوررفت خود برابر هنگ کنک رضاییان،ابراهیمی،دژآگه و کریمی را در ترکیب خود نخواهد داشت.

نکته جالب توجه در مورد هنگ کنگ رقیب ایران در بازی امروز این است که این تیم 18 ماه است در هیچ بازی رسمی به میدان نرفته است تا کمی برای اسکوچیچ و شاگردانش ناشناخته باشد.

با این همه این اولین گام ایران برای صعود به دور بعدی رقابت ها خواهد بود. جایی که اسکوچیچ می تواند برابر هنگ کنگ هم نتیجه لازم را بگیرد و هم برای دیدار با بحرین برنامه های خود با پیاده کند. تیم ملی ایران هم پیش از حضور در این مسابقات بازی تدارکاتی نداشت.

 

 

۰۹:۱۲ ,۱۳ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سرمربی تیم ملی ایران می گوید در جام جهانی فقط به مسائل فوتبالی فکر می کند.

خبرنگار رسانه سرشناس قطری اختلاف در تیم ملی ایران را بازتاب داد.

سرمربی تیم ملی در مصاحبه ای به وضعیت تیم تحت هدایتش پیش از جام جهانی پرداخت.

سرمربی سابق تیم ملی ایران می گوید جام جهانی را از من گرفتند اما نتایج من در ایران ماندگار است.

نظر خود را ثبت کنید