اظهاراتی از حسن عباسی در شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود که نه ‌تنها نشانی از ابراز نگرانی برای جمهوریت نظام ندارد بلکه عملا از پایان انتخابات در ایران می‌گوید.

در اظهارنظر اخیر منتشرشده از حسن عباسی، او رسما تاکید می‌کند که رقابت انتخاباتی در ایران شبیه به آنچه در غرب شاهدیم، امری اشتباه است. او گفته «ما یک مشکلی داریم که از دوره آقای خاتمی و از سال ۷۶ شروع شد. قبل از آن هم در مجلس پنجم ایجاد شده بود؛ آن هم اینکه آمدیم مدل دموکراسی غربی در رقابت‌های انتخاباتی را پذیرفتیم! اشتباه کردیم.»

او البته نمی‌گوید مقصودش از دموکراسی غربی چیست اما در ادامه گفته است: «امارات که انتخابات ندارد، اعصاب مردمش راحت‌تر نیست؟ قطر که انتخابات ندارد. عمان که انتخابات ندارد. ترکمنستان که همین بالای سر ایران است،  انتخابات ندارد. اینها  اعصاب مردمش راحت‌تر نیست؟» 

منبع: اعتماد 

۱۲:۱۲ ,۱۳ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


در حالی فضای سیاسی کشور خود را برای ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ آماده می‌کند که ابلاغیه انتخاباتی شورای نگهبان به وزارت کشور جنجال به پا کرده است.

قاضی‌زاده‌هاشمی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، زهرا شیخی، نماینده اصفهان، را به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی خود منصوب کرد.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: رضایی مورد قبول جامعه نیست و تکرار نامزد شدن وی به این موضوع نیز دامن می‌زد.

جالب است در این فضای انتخاباتی خیلی از کاندیداها از مارکس هم پیشی گرفته‌اند. درست است مساله اقتصاد یکی از مسائل واقعی و جدی مردم است ولی انگار ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی