اعلام تکمیل بخش اول این پروژه توسط پوتین

سرانجام خوش ماراتن ساخت خط لوله نورد استریم (2) برای روسیه

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در صحبت هایی در یک مرکز تجاری در سنگاپور از آماده بهره برداری بودن بخش اول این پروژه خبر داد.

پوتین در اظهاراتش ضمن اعلام آمادگی روسیه برای شروع روند انتقال گاز از طریق این خط لوله، بر آمادگی و تمایل کشورش برای انجام همکاری های بیشتر اینچنینی با شرکای اروپایی تاکید کرد. در این صحبت ها او انتقادها از بابت بی توجهی روسیه به موضوعات زیست محیطی را افسانه خواند و تعهد کرد که روند کاهش گازهای گلخانه ای در روسیه سریع تر از اروپا پیش خواهد رفت. او همچنین، از آمادگی کشورش برای معامله گاز به یورو با اتحادیه اروپا صحبت کرد.  در رابطه با این خط لوله همچنین، دولت بایدن نیز از اعمال تحریم علیه شرکت های فعال در ساخت پروژه نورد استریم (2) خودداری کرده و اظهار داشت که این اقدام به روابط اروپا و آمریکا آسیب میزند.  

۱۲:۱۸ ,۱۶ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


در ملاقاتی ویدئویی در روز چهارشنبه، ۲۹ اردیبهشت (19 می)، شی جین پینگ و ولادیمیر پوتین، رؤسای جمهوری چین و روسیه، از پروژه‌های مشترک هسته‌ای ...

در ميانه شدت گرفتن انتقادها از دولت بلاروس به واسطه اقدام اخير اين دولت در فرونشاندن يك هواپيما و بازداشت يك روزنامه‌نگار معترص، پوتين وعده ...

سخنگوی کاخ سفید گفت که بایدن با پوتین صریح و سرراست خواهد بود. او گفت: این مزیت دیدار حضوری است. این با تماس تلفنی تفاوت دارد.

بلاروس، اکراین، سوریه، ایران، افغانستان و شمالگان از موضوعات مورد مذاکره بین طرفین بود.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی