با توجه به اینکه «ویروس کرونا» در حال جهش یافتن است، وزیر اطلاع رسانی عربستان به تشریح سازوکار مناسک حج سال ۲۰۲۱ با رویکرد به این مسئله پرداخت.

رسانه‌های منطقه گزارش دادند، «ماجد القصبی» وزیر اطلاع‌رسانی عربستان امروز (دوشنبه) در تشریح چالش‌های پیش‌روی سازوکار مناسک حج سال ۲۰۲۱ به دلیل شیوع کرونا گفت که تکامل مستمر ویروس و مشخص نبودن خسارت‌های وارده ناشی از آن و کمبود واکسن در بسیاری از کشورها، باعث شد تا اعلام چگونگی انجام مراسم حج امسال به تأخیر بیفتد.

وی افزود: ما نمی‌خواهیم حج امسال به مرکز شیوع ویروس کرونا چه در داخل کشور و چه در دیگر کشور‌های اسلامی تبدیل شود.

القصبی با ادعای اینکه دولت عربستان مقام اول جهان را در رفع نیاز‌های شهروندان و کسبه‌ها برای مقابله با ویروس کرونا داشته است، تأکید کرد که ریاض امروز در سطح خاورمیانه و شمال آفریقا و ۱۶۷ کشوری که به شاخصه‌های مربوط به محیط زیست اهتمام دارند، در جایگاه اول قرار دارد.

دولت سعودی به دلیل نگرانی از گسترش ویروس کرونا در حال بررسی اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود حجاج خارجی در دومین سال متوالی جهت برگزاری «مراسم حج» است.

دو منبع آگاه در عربستان در این زمینه گفتند که مقامات سعودی برنامه‌های قبلی به منظور استقبال از حجاج خارجی برای مناسک حج امسال را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

اختلاف نظر در مورد انواع مختلف واکسن‌ها و اثربخشی آن‌ها و همچنین خطر ابتلا به گونه‌های جدید ویروس، مقامات عربستان را مجبور به بررسی مجدد برنامه‌ها حج امسال کرده است.

یکی از این منابع به «رویترز» گفت که عربستان همچنین ممکن است محدودیت‌هایی را برای سن افرادی که به این کشور برای مناسک حج سفر می‌کنند، اعمال نماید.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۶:۰۹ ,۱۷ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


یکی از روزنامه‌های عربستانی پروتکل‌ها و شرایط مورد نیاز برای حضور زائران در مراسم حج ۲۰۲۱ را اعلام کرد.

عربستان می‌خواهد بعد از کره، ژاپن و قطر یک بار دیگر میزبانی جام جهانی را به آسیا بیاورد.

وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای حمله حوثی های یمن به پایگاه هوایی «ملک خالد» متعلق به عربستان سعودی در خمیس مشیط را محکوم کرد. قطر این اقدام را ...

به گفته عبدالرحمن العسومی، رئیس پارلمان عربی غیبت اعراب در مذاکرات وین به نفع منطقه نیست. ترتیبات کنونی درخصوص توافق با تهران بازتاب‌هایی ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی