محسن هاشمی گفت: از صداوسیما که نقش پررنگی در فضای سرد و عدم مشارکت‌جویانه فعلی در انتخابات دارد، انتظار می‌رود در ده روز باقیمانده در عملکرد خود تجدیدنظر کند و حداقل تا انتخابات فضای چندصدایی را در رسانه ملی حاکم کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: با وجود آنکه رهبر انقلاب در سخنرانی سالگرد امام، نقش حساس و تعیین‌کننده مردم در جمهوری اسلامی را تبیین کردند، اما هنوز جریانی قدرتمند وجود دارد که نقش مردم را زینتی و ظاهری می‌داند و مبنای شرعی و حقوقی برای نظر و حضور مردم قائل نیست.

محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای سیصدمین جلسه شورا گفت: ده روز تا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری باقیمانده است و امیداوریم فضای بخش قابل‌توجهی از جامعه که تاکنون عدم مشارکت در انتخابات است، تغییر کند.

او ادامه داد: یکی از عوامل ناامید کردن مردم از صندوق‌های رأی، احساس عدم تأثیر و سخن گفتن از بالا به پایین برخی مسئولان و نهاد‌های نظارتی است، عملکرد تبعیض‌آمیز صداوسیما نیز این احساس را در مردم تشدید می‌کند. امیدواریم در روز‌های آینده با تغییر رویکرد‌ها شاهد مشارکت هرچه بیشتر مردم باشیم.

هاشمی افزود: با وجود آنکه رهبر انقلاب در سخنرانی سالگرد امام، نقش حساس و تعیین‌کننده مردم در جمهوری اسلامی را تبیین کردند، اما هنوز جریانی قدرتمند وجود دارد که نقش مردم را زینتی و ظاهری می‌داند و مبنای شرعی و حقوقی برای نظر و حضور مردم قائل نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بخش مهم دیگر سخنان رهبر انقلاب در گلایه و انتقاد از فضای ایجادشده علیه کاندیدا‌های ردّ صلاحیت‌شده و تصریح بر جبران توسط دستگاه‌های مسئول نیز با بی‌تفاوتی مخاطبان این انتقاد و مطالبه رهبری مواجه شده است و شاهد هیچ‌گونه اقدام و جبران مسئولانه‌ای نبودیم.

محسن هاشمی افزود: عبور از توصیه‌ها، مطالبات، دستورات و سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب توسط دستگاه‌ها و مسئولان مدعی ولایتمداری پذیرفته نیست و افکارعمومی انتظار دارد نهاد‌هایی که افراد و شخصیت‌ها را با عنوان عدم التزام به ولایت فقیه ردّ صلاحیت می‌کنند خود به ولایت فقیه ملتزم باشند.

او ادامه داد: از صداوسیما نیز که نقش پررنگی در فضای سرد و عدم مشارکت‌جویانه فعلی در انتخابات دارد، انتظار می‌رود در ده روز باقیمانده در عملکرد خود تجدیدنظر کند و حداقل تا انتخابات فضای چندصدایی را در رسانه ملی حاکم کند.

5965

منبع: خبرگزاری برنا

۱۱:۲۴ ,۱۸ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سخنگوی حزب اتحاد ملت گفت: هرکسی می‌گوید نامزدهای ردشده در پرونده خود تخلف داشتند، مستندات و دلایل آن را به کاندیداها اعلام کند مخصوصا درباره ...

سیاستمدار اصولگرا با اشاره به لیست منتشر شده احراز صلاحیت‌ شورای نگهبان به بررسی شرایط پیش رو در انتخابات پرداخت .

پخش فیلم های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری از فردا آغاز می‌شود و این در حالی است برخلاف دوره های گذشته، تاکنون نام سازندگان این فیلم ها به ...

مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به رد صلاحیت‌های اخیر شورای نگهبان واکنش نشان داد.

نظر خود را ثبت کنید