عنابستانی، نماینده سبزوار در مجلس در مورد شکایت پلیس راهور از او به دلیل ادعای سیلی زدن به سرباز راهور توضیح داد.

علی‌اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه حدود پنج ماه است برای ماجرای سیلی زدن به سرباز راهور به دلیل حفظ حرمت نیروی انتظامی سکوت کرده‌ام، گفت: قصد مصاحبه‌ای نداشتم، اما چون این سکوت من موجب تعبیر و برداشت‌های نامناسب شده درباره‌اش توضیح می‌دهم.

وی ادامه داد: در حادثه‌ای که رخ داد ما وارد خط ویژه خیابان نشدیم و راننده‌ام بدون اجازه گرفتن از من تصمیم گرفته بود از خط ویژه برود، متأسفانه سرباز راهور به دلیل خستگی یا هر مورد دیگر برخورد نامناسبی با راننده داشت و بعد با من هم به گونه نادرستی رفتار کرد.

عنابستانی اظهار کرد: اشتباه بنده این بود که از خودرو پیاده شدم، از سرباز خواستم توهین نکند و برخورد مناسب داشته باشد که متأسفانه دوباره سرباز توهین کرد و من هم او را به عقب هُل دادم و گفتم توهین کردن کار خوبی نیست.

نماینده سبزوار اظهار کرد: اشتباه عنابستانی سیلی زدن به سرباز در حال انجام وظیفه نبود بلکه هُل دادن سربازی بود که توهین کرد و این دو موضوع با هم تفاوت بسیاری دارد.

وی بیان کرد: برای همان اشتباه عذرخواهی کردم و الان هم بابت آن عذرخواهی می‌کنم، اما بعداً سرباز ادعا کرد که سیلی خورده که ادعای غلطی است. او هم توهین کرد و هم برای پوشاندن توهینش ادعا کرد که سیلی خورده است.

این نماینده مجلس گفت: همان موقع از او برای ادعای دروغ و توهینش شکایت کردیم که البته چیز جدیدی هم نبود. در مقابل هم آنها شکایتی بابت سیلی زدن داشتند. پس از بحث و جدل در خیابان افسر راهور در صحنه حاضر شد. وظیفه افسر راهور باز کردن مسیر است، اما او هم توهین کرد و علاوه بر آن مسیر را نیز باز نکرد که فیلم‌هایش موجود است و نزد مقامات قضایی است. ما از آن افسر شکایت کردیم.

عنابستانی تصریح کرد: برای سرباز و افسر راهور قرار مجرمیت صادر شد و نیروی انتظامی هم از من بابت هشت عنوان شکایت کرد که برای همان عنوان اتهامی هل دادن قرار جلب به دادرسی صادر شده و به دادگاه رفته است.

وی توضیح داد: برخی از عناوین اتهامی به بنده سوءاستفاده از موقعیت، تمرد در مقابل مأمور و ضرب و شتم مأمور است که برای همه اینها قرار منع تعقیب صادر شده جز مورد هل دادن که نباید این کار را انجام می‌دادم.

5965

منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۲:۴۱ ,۱۸ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نباید مردم را بترسانیم برای اینکه نظام زیر سوال برود، اینها راهش نیست، نظام به شما چنین اجازه ای نمی دهد، کمی ...

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح ممنوع الخروجی مسئولین ارشد نظام از کشور در جلسه امروز کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی