سرمربی سابق تیم ملی انتقادات شدیدی علیه کاندیداهای ریاست جمهور ی مطرح کرد.

محمد مایلی‌کهن سرمربی سابق تیم ملی ایران در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص پیروزی تیم ملی مقابل بحرین در انتخابی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر اظهار داشت: خدا را شکر مردم بعد از مدتها خوشحال شدند و من به بچه‌های تیم ملی تبریک می‌گویم که عملکرد بسیار درخشانی داشتند. انسجام تیمی تیم ملی بسیار خوب بود به خصوص در خط حمله. تعویض‌های به موقع و همچنین فوتبالی زیبا و امیدواریم که این روند در ادامه بازیها هم صورت بگیرد.

وی در مورد اینکه آیا تیم ملی می‌تواند مقابل عراق نتیجه لازم را کسب کند، ادامه داد: ما چرا باید ناامید باشیم؟ با بازیکنان خوبی که داریم باید به عنوان تیم اول از این گروه صعود کنیم. ما بازیکنانی خوبی مثل آزمون و طارمی را داریم که در لیگ‌های اروپایی در تیم‌های خودشان بازیکنان شاخصی هستند.

سرمربی سابق تیم ملی در خصوص اینکه فکر می‌کرد زمانی کار تیم ملی به اما و اگر کشیده شود، خاطرنشان کرد: جذابیت‌های فوتبال به همین مسائل است. شما الان دیگر نمی‌توانید مقابل یک تیم ضعیف هم از پیش برنده باشید اما من این مسئله را باید بگویم که توان بازیکنان ما بیشتر از اینهاست و این را هم یادمان نرود که بحرین مقابل ما فوتبال کثیفی از خود ارائه نداد. آنها دنبال شلوغ‌کاری و بازی ناجوانمردانه نبودند و این بسیار فاکتور مهمی بود.

وی ادامه داد: آلمان در یک بازی 6 گل خورد و یا برزیل 7 گل. آیا صدایی از کسی در‌ آمد؟ فوتبال همین است؛ اگر شکست می‌خوری باید به دنبال این باشی که با تلاش و پشتکار آن را جبران کنی.
مایلی‌کهن در مورد دلخوری‌های خودش از فرهاد مجیدی گفت: من از مجیدی دلخور شدم زیرا به نظر من وقتی سن بالا می‌رود آدم باید پخته‌تر عمل کند. وزیر ارتباطات ما جوان است و متولد 60، چهار سال از خود مجیدی کوچکتر است و نظرش را خیلی محترمانه اعلام کرد؛ این مسئله نباید دیگر به کسی بر بخورد. من فرهاد را دوست دارم و خودم برای اولین بار او را به تیم ملی دعوت کردم. الان هم با هم هیچ تماسی نداریم. البته ایشان دیگر با شاه هم فالوده نمی‌خورد!

وی در مورد عملکرد عزیزی خادم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال بیان داشت: ایشان 4 ماه است به فدراسیون آمده و الان هم درگیر تلاش برای صعود به جام جهانی است. من به بازی با عراق خوشبین هستم و امیدوارم که تیم ملی به جام جهانی صعود کند اما از شما یک سوال دارم؛ عمان دیشب بازی‌اش را باخت، سرمربی این تیم کیست؟ همین برانکو که ما آن را بت کرده بودیم. شاید جالب باشد که بدانید ما الان هم خسارت‌های ناشی از زمان برانکو را می‌دهیم. بازیکنان خارجی که او آورد زیاد بازی نمی‌کردند و فوتبال ایران باید تاوان آن را بدهد.

این پیشکسوت فوتبال در خصوص مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری ادامه داد: اگر این صحبت‌هایی که کاندیداهای ریاست جمهوری انجام دادند، من و شما انجام داده بودیم، ما را دستگیر نمی‌کردند؟ طوری صحبت می‌کردند که انگار ما در این سال‌ها سر کار بودیم.

وی یادآور شد: همه این افراد در این 42 سال سمت‌های مختلف در این مملکت داشته‌اند. خود آقای محسن رضایی همیشه پست‌های حساس در این مملکت داشته است اما طوری صحبت می‌کنند که انگار مقصر نیستند و ما اشتباه کرده‌ایم. همین آقای مهرعلیزاده در ریاست سازمان تربیت بدنی ضعیف بود. به خاطر اختلاف با هاشمی‌طبا یکی از مهمترین پست‌های بین‌المللی را از دست دادیم.

مایلی‌کهن افزود: من دو دوره به محمود احمدی‌نژاد رأی دادم. حتی در زمان ریاست جمهوری او می‌توانستم رئیس سازمان تربیت بدنی شوم اما خودم قبول نکردم. ایشان در دوره قبل 10 روز به دلیل اینکه می‌گفت باید وزیر اطلاعات را خودم انتخاب کنم، در خانه نشست اما حالا کاندیدا می‌شود. مگر قانون اساسی ما نسبت به آن موقع تفاوتی کرده است؟! همه فکر می‌کنم من از ایشان همیشه دفاع می‌کنم در صورتی که اینگونه نیست اما این را هم بگویم که ایشان از همه ادوار ریاست جمهوری بهتر عمل کردند.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۹:۲۰ ,۱۹ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


دیروز خبر مذاکره با برانکو برای بازگشت به تیم ملی ایران از سوی یک روزنامه ورزشی منتشر شد که بعد از گذشت 24 ساعت فدراسیون فوتبال نسبت به این موضوع ...

بازیکن سابق استقلال به برانکو هشدار داد تا تمرکز تیم ملی را به هم نزند!

برانکو معتقد است ایران در شرایط دشواری است و در بازی با بحرین کار، راحت نخواهد بود.

دو مربی سابق ایران احتمال دارد در دور بعدی مقدماتی جام جهانی روبه روی ایران قرار بگیرند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی