بایدن دستور ترامپ مبنی بر ممنوعیت اپلیکیشن های «تیک تاک» و «وی چت» را لغو کرد و دستور بررسی جدید صادر کرد.

بایدن دستور ترامپ مبنی بر ممنوعیت اپلیکیشن های «تیک تاک» و «وی چت» را لغو کرد و دستور بررسی جدید صادر کرد.

رئیس جمهور بایدن روز چهارشنبه مجموعه ای از دستورات اجرایی مربوط به دوره ترامپ را که می خواستند استفاده از «WeChat»(وی چت) و «TikTok»(تیک تاک) را ممنوع کنند، پس گرفت و به اتاق بازرگانی دستور داد تا نگرانی های امنیتی ایجاد شده توسط این برنامه ها و سایر برنامه ها را بررسی کند.

دولت ترامپ ، رئیس جمهور سابق تلاش کرده بود کاربران جدید را از بارگیری برنامه ها منع کرده و سایر معاملات فنی را که برنامه کوتاه اشتراک ویدیو «TikTok»(تیک تاک) و «WeChat»(وی چت) متعلق به چین را ممنوع کند که به طور موثر استفاده از برنامه ها در ایالات متحده را مسدود می کند.

دادگاه ها جلوی این دستورات را گرفتند که هرگز عملی نشدند.

یک مقام کاخ سفید گفت که بررسی جداگانه امنیت ملی ایالات متحده از «TikTok»(تیک تاک) که در اواخر سال 2019 آغاز شده همچنان فعال و در حال انجام است و از ارائه جزئیات خودداری کرد. 

یک مقام دیگر دولت به خبرنگاران گفت: کاخ سفید همچنان در مورد خطرات داده های کاربران «TikTok»(تیک تاک) بسیار نگران است.

دستور بایدن وزارت بازرگانی را به نظارت بر برنامه های نرم افزاری مانند «تیک تاک» که می تواند امنیت ملی ایالات متحده را تحت تأثیر قرار دهد، ملزم می کند و همچنین توصیه می کند ظرف مدت 120 روز از داده های ایالات متحده توسط شرکت های تحت کنترل دشمنان خارجی محافظت کند.

مسولان «تیک تاک» و «وی چت» هنوز در مورد این اقدام بایدن واکنشی نشان نداده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۵:۵۳ ,۲۰ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


روزنامه تایمز هند خبر داده که رئیس‌جمهور آمریکا درصدد است در دیدار آتی خود با همتای روس به وضعیت حقوق بشر در این کشور بپردازد.

دولت بایدن با ادامه سیاست های ترامپ علیه چین ۵۹ شرکت چینی از جمله شرکت هواوی را هدف تحریم قرار داد.

اندیشکده «مرکز پیشرفت آمریکایی» خواستار این شد که اروپا به قدرت نظامی جهانی تبدیل شود.

ترامپ ادعا می کند در نتیجه سیاست های جوبایدن آمریکا خوار و حقیر شده است. چین باید به دلیل کرونا به جهان غرامت بدهد. او سیاست خارجی دولت جو بایدن را ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی