در حالی به فصل اجاره نزدیک می‌شویم که به دلیل افزایش قیمت اجاره، بسیاری از مستاجران ناچار به تغییر خانه‌های خود به متراژ پایین‌تر شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بسیاری از موجران، دیگر تمایلی به دادن رهن کامل ملک خود ندارند و ترجیح می‌دهند اجاره به جای رهن دریافت کنند؛ این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته، موجران تاکید بر رهن واحدهای مسکونی خود داشتند. دلیل این موضوع به نظر می‌رسد روند نزولی شاخص بورس و زیان سهامداران بوده است.

اما بررسی قیمت‌ها در میان خانه‌های کم‌متراژ در مناطق مختلف تهران حاکی از آن است که یک خانه ۵۰ متری با عمر ۱۹ سال ساخت در محله تهران‌نو، چایچی، ۱۰۰ میلیون تومان رهن و ۳ میلیون تومان اجاره گذاشته شده است.

همچنین در محله هروی، خیابان مکران‌جنوبی برای یک واحد آپارتمان ۵۰ متری با دو سال ساخت، ۴۰۰ میلیون تومان رهن و ۱۵۰ میلیون تومان اجاره دریافت می‌شود.

در همین حال، در محله بلوار ابوذر، پل ششم، برای یک خانه ۵۰ متری با ۱۵ سال ساخت ۱۶۰ میلیون تومان رهن داده شده است. همچنین در محله سبلان شمالی، ۱۴متری، برای یک خانه ۵۰ متری با ۵ سال ساخت ۱۷۰ میلیون تومان رهن دریافت شده است.

بنا به این گزارش، بررسی قیمت‌ها در محله مجیدیه‌جنوبی، خیابان کرمان بیانگر آن است که یک خانه ۵۰ متری ۴ سال ساخت، ۱۲۰ میلیون تومان رهن و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اجاره داده شده است.

خونه

منبع : اقتصاد نیوز

۱۷:۰۱ ,۲۰ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


امسال با توجه به کاهش چشمگیر فایل‌های اجاره، بسیاری از مستأجران با مشکلات بسیار زیاد ازجمله کمبود واحدهای اجاره‌ای و همچنین افزایش نرخ‌های ...

هر مترمربع یک دستگاه واحد مسکونی شصت متری با عمر بنای چهارده سال، واقع در منطقه یوسف‌آباد به مبلغ ۴۹ میلیون تومان ...

طبق براوردهای صورت گرفته ۱۱ درصد از ایرانیان در تهران زندگی می کنند و در این بین مناطق ۴ و ۵ بالاترین تراکم جمعیت را دارند و در مقابل آنها مناطق ...

با رشد هزینه ساخت و تعمیق رکود بازار مسکن، تمایل به ساخت‌وساز مسکونی در شهرستان‌ها نیز یک فصل پس از تهران کاهش یافت

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی