رییس شورای شهر تهران گفت: انتخابات و فضای انتخابات سرد است. متاسفانه آنقدر فضا سرد و رد صلاحیت‌ها غیرمعقول است که صدای اعتراض مقام معظم رهبری هم بلند شد؛ اما دیدیم که حتی به درخواست جبران ایشان هم پاسخی داده نشد و همین باعث شد فضا سردتر شود.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به شفافیت آرای اعضای شورای شهر تهران گفت: این طرح حتی در همین مجلس فعلی نیز رای نیاورد اما ما آن را اجرا کردیم و شفافیت را در تمام اقدامات شهرداری گسترش دادیم.

محسن هاشمی رفسنجانی، در همایش انتخاباتی اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر ششم که پنجشنبه شب با حضور علیرضا محجوب و تعدادی از اعضا و نامزدهای انتخابات شورای شهر در فضای باز باشگاه ورزشی دارایی در تهرانپارس برگزار شد، گفت: انتخابات و فضای انتخابات سرد است. متاسفانه انقدر فضا سرد شده و رد صلاحیت ها غیرمعقول است که صدای اعتراض مقام معظم رهبری هم بلند شد و اما دیدیم که حتی به درخواست جبران ایشان هم پاسخی داده نشد و همین باعث شد فضا سردتر شود.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به رد صلاحیت ها در انتخابات شوراهای شهر گفت: در هیچ جای قانون اجازه نظارت استصوابی برای انتخابات شورای شهر داده نشده است. اما دیدید که از ۱۲ نفر از اعضای فعلی شورا که برای انتخابات ثبت نام کردند. در شرایطی که همگی در هیات اجرایی تایید شدند اما ناگهان با این پدیده مواجه شدیم که نیمی از آنها از سوی مجلس رد شدند. این اعتراض ما به هیات نظارت مرکزی در مجلس است و سوال داریم چطور وقتی کسی در هیات اجرایی تایید شد و یعنی نامه های چهارگانه را داشته است، رد صلاحیت شده است.  لازم بود که  از همکاران رد صلاحیت شده‌ام دفاع کنم.

هاشمی در ادامه به شوخی از باز شدن فضا در ایام انتخابات صحبت کرد و گفت: الان فضا انتخاباتی است و اجازه داریم واضح تر حرف بزنیم. حتی می‌بینیم آنها که به محدودیت‌ها علاقه داشتند، دیگر درمورد آن صحبت نمی‌کنند. آقای روحانی هم گفتند که چطور عده‌ای حالا علاقه‌مند به زنان و اهل سنت و ... شده‌اند. پس اجازه بدهید من هم راحت‌تر صحبت کنم.

وی در ادامه سخنانش گفت: همیشه درجهان کسانی بوده‌اند که مشکلاتی را ایجاد می‌کردند و نمی‌گذاشتند آدمیت در بین آدم‌ها جاری شود. درطول تاریخ همیشه این اتفاقات افتاده است. اما تک تک ما به صورت یک قطره از باران مسئولیم که ان شاالله در انتخابات شرکت کنیم. حالا اینجا قصد ندارم در مورد انتخابات ریاست جمهوری صحبت کنم. اما در انتخابات شوراها تعدادی نامزد هست و جبهه اصلاحات هم تصمیم به حضور گرفته است. در نتیجه از شما می‌خواهم که به میدان بیایید و ان شاءالله به اعضای این لیست از جمله همکاران من در شورای شهر که تایید شدند نیز درآن حضور دارند رای بدهید.

رییس شورای شهر تهران در ادامه به عملکرد شورای شهر پنجم پرداخت و گفت: اگر بخواهیم عملکرد شورای پنجم را بر اساس اختیارات و وظایف قانونی آن ارزیابی کنیم باید بگویم که شورای پنجم عملکرد قابل قبولی داشته است. تبلور عملکرد شورا در شهرداری دیده می شود. اما عملکرد و فعالیت هایی را که شورا انجام داده است، باید بر اساس خود شورا مقایسه کنیم. بسیاری از کم کاری های شهرداری را به گردن شورا می اندازند. درحالی که نگاه به عملکرد شورا باید براساس نگاه به خود شورا باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۰:۱۸ ,۲۱ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


عصر روز شنبه بالاخره مجری مناظره‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری معرفی و مشخص شد مرتضی حیدری مناظرات را اجرا خواهد کرد.

سعید جلیلی، کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت: وقتی گفته می‌شود نباید دولت فضای مجازی را رها کند، عده‌ای فکر می‌کنند ...

عبدالناصر همتی تنها چند روز پس از آغاز تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری توانست هم در فضای مجازی و هم بین مردم جایگاه خود را بهببود ببخشد و به ...

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: رضایی مورد قبول جامعه نیست و تکرار نامزد شدن وی به این موضوع نیز دامن می‌زد.

نظر خود را ثبت کنید