افراد نزدیک به سرمربی کروات تیم می گویند اسکوچیچ تقریبا تمام انتقادات از خودش را فراموش کرده به جز اظهارات یک نفر.

« گروه ورزشی قرن نو؛ رضا جوکار» ؛اسکوچیچ در حالی موفق شد تیم ملی ایران را به دور بعدی مقدماتی جام جهانی برساند که تا پیش از شروع مسابقات در بحرین کیفیت فنی اش مورد تردید و حتی اتهام برخی از مربیان داخلی قرار داشت.

افراد نزدیک به سرمربی کروات تیم می گویند اسکوچیچ تقریبا تمام انتقادات از خودش را فراموش کرده به جز نطق آتشینی که علیرضا منصوریان در یک برنامه تلویزیونی علیه او کرد.

جایی که سرمربی نه چندان موفق سال های اخیر فوتبال ایران مدعی شد امثال او باید هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرند چرا که رزومه بهتری از مربی بی کارنامه کروات دارند.

 «تصمیم فدراسیون فوتبال یک فاجعه است. اینها کاری خواهند کرد که با ذره‌بین دنبال آقای کی‌روش بگردیم.این دوست عزیز البته باید خیلی خوش‌حال باشد که سرمربی شده اما به گزینه‌های داخلی توهین شده است چه سیستم مافیایی قوی‌ ای پشت این صحنه است که این آدم را با این رزومه وارث فوتبال ملی می‌کنند و به جای کی روش می‌گذارند؟»

منصوریان حتی انتخاب اسکوچیچ را به نوعی توهین به مربیان داخلی از جمله خودش دانست:

 «امیر قلعه نویی، علی دایی، یحیی گل محمدی و ایکس و ایگرگ اصلا دیده نمی‌شوند و فدراسیون به ما توهین می‌کند... این تیم پالرمویی که این مربی را گذاشته چقدر بر فدراسیون ما مسلط است؟

پس ما چرا این قدر کلاس «پرولایسانس» می‌رویم؟ رزومه‌های ما را داخل کشور در همین چند سالی که این عزیز بوده اعلام کنند. چطور ممکن است این جایگاه به این آدم برسد؟»

اما اسکوچیچ در شرایطی سرمربی ایران شد که فدراسیون فوتبال دار و ندارش را به پای مربی بی کفایتی مانند ویلموتس ریخته بود و  توانایی هزینه کردن برای مربی گران قیمت را نداشت. مربی کروات اما در میان هجمه های اینچنینی آرامشش را از دست نداد. سرمربی که ماه ها این انتقادات را تحمل کرد آن هم در شرایطی که هنوز فرصت نشستن روی نیمکت تیم ملی را پیدا نکرده بود تا حتی عنوانش رسمی شود.

این کروات خونسرد اما در نهایت تیم ملی را از یکی از خطرناکترین پیچ های تاریخ خود عبور داد. بدون پاسخ دادن به امثال منصوریان که خود را واجد شرایط تر این او برای نشستن روی نیمکت تیم ملی می دانستند. شاید حالا تنها کاری که منصوریان خوش مصاحبه باید انجام دهد تنها یک عذرخواهی بدون آسمان و ریسمان بافتن های معمولش باشد.

۱۲:۰۰ ,۲۶ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


تیم ملی ایران نسبت به بازی با بحرین با 5 تغییر به میدان خواهد رفت.

اسکوچیچ بعد از برد پرگل برابر کامبوج گفت که هنوز ماموریت اصلی تیم ملی باقی مانده است.

هافبک تیم ملی ایران با پیشنهادی از لیگ فرانسه روبه رو شده است.

کاپیتان تیم ملی ایران در بازی با عراق تغییر پست داده است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی