وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تشکر از حضور مردم در انتخابات، این پیروزی را به «سیدابراهیم رئیسی»، رئیس‌جمهوری منتخب تبریک گفت.

به گزارش قرن نو، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: از تمام آنهایی که برای اعتلای ایران اسلامی، خودشان را اثرگذار دانستند و در پاسخ به دعوت رهبر معظم انقلاب حفظه‌الله، روز جمعه پای صندوق‌های رأی حاضر شدند به‌نوبه‌خود صمیمانه تشکر می‎کنم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ضمن تبریک به همه مردم ایران، برای آقای رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب هم آروزی موفقیت در خدمت را دارم.

عبدالرضا رحمانی فضلی عصر شنبه در نشست خبری گفت: از کل واجدین شرایط ۵۹ میلیون  و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر کل آرای مأخوذه، ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۴ نفر در انتخابات مشارکت داشتند که این مشارکت ۴۸/۸ درصد است.

وزیر کشور افزود: سیدابراهیم رئیسی با هفده میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رأی حائز مقام اول و از سوی مردم عزیز ما امانت‌دار دستگاه اجرایی و به عنوان رئیس‌جمهوری انتخاب شد.

رحمانی فضلی گفت: محسن رضایی میرقائد با سه میلیون و ۴۱۲ هزار و ۷۱۲ رأی و عبدالناصر همتی با دو میلیون و ۴۲۷ هزار و ۲۰۱ نفر در رتبه بعدی قرار گرفتند.

وی تأکید کرد: سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با ۹۹۹ هزار و ۷۱۸ نفر در رتبه چهارم قرار گرفت و بقیه آرا به عنوان آرای باطله مأخوذه سه میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۷۰ رأی است.

۲۰:۰۴ ,۲۹ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


وزیر ارتباطات در کانال خود در یادداشتی با عنوان «یادگیری آرایشگری روی سر مردم» به بررسی انتخابات پیش‌رو پرداخت.

آذری‌جهرمی که همیشه خود را از طرفداران پرسپولیس می‌داند و مشکلی بابت علنی کردن این قضیه ندارد، در پاسخ به سؤال یکی از شهروندان که از او پرسیده ...

چالش اصلی سیاستِ اشتغال در ذهنِ سیاستگذاران است! وقتی شغل صرفاً و صرفاً به عنوان محل درآمد نگاه شود؛ همان جایی است که ما شروع می‌کنیم به «سر ...

آذری جهرمی به همراه خانواده پای صندوق رای در مدرسه تقوی‌نیا ازگل تهران حضور یافت .

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی