سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: افزایش قیمت سفرهای هوایی که اخیراً رخ داده، غیرقانونی است و ایرلاین‌ها باید به نرخ‌های توافق‌شده برگردند.

قیمت بلیت پرواز تهران ـ مشهد در آستانه میلاد باسعادت امام رضا (ع) برای امروز و فردا (۳۰ و ۳۱ خرداد ۱۴۰۰) نایاب شده و برای روزهای ۱ و ۲ تیر ماه نیز با قیمت‌های نجومی به فروش می‌رسد.

بلیت پرواز تهران-مشهد یک میلیون تومان شد/ دولت: غیر قانونی است

تا پیش از این قیمت بلیت تهران مشهد زیر پانصد هزار تومان و در بازه سیصد تا پانصد هزار تومان به فروش می‌رسید؛ اما برخی ایرلاین‌ها اقدام به فروش بلیت یک‌طرفه این پرواز تا یک میلیون تومان و بالاتر کرده‌اند که به افزایش صد درصدی منجر شده است.

بلیت پرواز تهران-مشهد یک میلیون تومان شد/ دولت: غیر قانونی است

 

در همین ارتباط حسن ذیبخش در خصوص افزایش اخیر قیمت بلیت هواپیما گفت: سازمان هواپیمایی کشوری با افزایش قیمت بلیت هواپیما مخالف است.

وی افزود: همه ایرلاین‌ها باید نرخ بلیت را به نرخ مصوب برگردانند؛ در صورت ضرورت افزایش قیمت، پیشنهاد شرکت‌های هواپیمایی باید در شورای عالی هواپیمایی کشوری مطرح شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: هرگونه افزایش قیمت باید با نظر نهایی وزیر راه و شهرسازی باشد.

به گفته ذیبخش، درحال‌حاضر افزایش قیمتی که رخ داده، فاقد هیچ‌یک از مراحل قانون مذکور است و ایرلاین‌ها بدون هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به افزایش قیمت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان هواپیمایی کشوری برخورد لازم را با شرکت‌های هواپیمایی متخلف انجام خواهد داد؛ در شرایط فعلی کشور، این اتفاق اصلاً رخداد مناسبی نیست.

وزیر راه: هیچ گونه افزایش قیمت بلیت هواپیما و قطار نداشته‌ایم

دقایقی قبل نیز محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در گفتگوی زنده با خبر رادیو ضمن تکذیب برگزاری نشست شورای عالی ترابری در خصوص افزایش قیمت بلیت قطار و شورای عالی هواپیمایی برای قیمت بلیت هواپیما، گفت: هیچ شرکت هواپیمایی و حمل‌ونقل ریلی حق افزایش قیمت بلیت ندارند.

5965

منبع: خبرگزاری مهر

۱۵:۲۸ ,۳۰ خرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران اظهار داشت: اگر در واحدی قیمت نان بیشتر از نرخ مصوب باشد، همکاران ما پرونده تشکیل داده و به تعزیرات حکومتی ...

حدود دو هفته‌ای می شود که عرضه مرغ گرم آماده طبخ به صورت کامل با قیمت مصوب هر کیلو ۲۴هزار و ۹۰۰ تومان در خرده فروشی‌ها کم و محدود شده و قیمت ...

قیمت خودروهای سایپا مخصوصا پراید طی روزهای اخیر با افزایش مواجه شد.

آمار رسمی بیانگر رشد تورم سالانه به ۴۵.۲ درصد در مرداد ماه امسال است.

نظر خود را ثبت کنید