سردسته باند سرقت‌های خشن با تهدید چاقو و ضرب و جرح، طلاهای زنان و دختران جوان را سرقت می‌کرد.

اعدام یک زورگیر جزو اعدام‌هایی است که اگر زورگیر خیلی خشن باشد و باعث وحشت‌آفرینی شدید شود در نظر گرفته شود. این‌بار اعدام برای زورگیر صادر شد که تنها با قداره‌کشی سراغ دختران و زنان می‌رفت اعدام به اتهام محاربه صادر شده و اگر در دیوان عالی تأیید شود اجرا خواهد شد.

رسیدگی‌ به این پرونده از اواخر سال 96 با چند شکایت مشابه در پلیس پایتخت شروع شد. شاکی‌ها که همگی زنان و دختران جوان بودند مدعی شدند اعضای این باند خشن به آنها حمله کرده و با تهدید چاقو طلاهایشان را سرقت می‌کردند.

یکی از قربانیان این گروه زنی بود که کودکش را از مهد تحویل گرفته تا به خانه‌اش برود اما زمانی که وارد ساختمان شد و قصد داشت در را ببندد ناگهان مرد مسلح با چاقو به وی حمله کرد و بعد از کوبیدن زن جوان به دیوار و مقابل چشمان کودکش، چاقو را زیر گلوی مادر گذاشت و با تهدید طلاهای او و کودکش را دزدید. پس از آن سوار بر موتور همدستش شد که مقابل در بود و هر دو فرار کردند.

درحالی‌‌که تعداد شاکیان روز‌به‌‌روز بیشتر می‌شد مأموران با انجام چهره‌‌نگاری و بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت‌ها، موفق شدند تصاویر مردان خشن را به‌دست آورند. آنها با تطبیق چهره سارقان و متهمان در اداره آگاهی هویت سارقان را شناسایی و در اطراف تهران آنها را بازداشت کردند.در ادامه بررسی‌ها سارقان با دویست شاکی زن و دختر مواجه شدند.

 اعدام زورگیر خشن در تهران 

 سردسته باند خشن به مأموران گفت: ما با دو موتور راهی سرقت می‌شدیم. دو نفر که سوار بر موتور اول بودند سرقت می‌کردند و دو نفر دیگر سوار بر موتور دوم نقش اسکورت را داشتند. در واقع مراقب بودند که اگر خطری تهدیدشان کرد به کمکشان بروند. معمولاً جای آنها عوض می‌شد اما این من بودم که چاقو را زیر گلوی طعمه‌ها می‌گذاشتم و تهدیدشان می‌کردم. چون می‌ترسیدم اگر به همدستانم بسپارم، خطا کنند و حادثه خونین و یا جنایتی بیافرینند.

وی ادامه داد: با شناسایی طعمه‌ها (دختران و زنانی که طلاهای زیادی داشتند) به سمتشان هجوم می‌بردیم. چاقو را زیر گلویشان می‌گذاشتم و تهدیدشان می‌کردم. گاهی گردنشان را می‌گرفتم و آنها را روی خودرو می‌انداختم. گاهی هم آنها را به دیوار می‌کوبیدم و گاهی هم با لگد به صورتشان می‌زدم و با سرقت طلاهایشان فراری می‌شدیم. با توجه به اظهارات متهمان، پس از تکمیل تحقیقات، کیفرخواست محاربه برای وی از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای ویژه سرقت پایتخت صادر شد.

پرونده سردسته باند برای محاکمه به دادگاه عمومی و انقلاب تهران ارجاع شد و سردسته باند چند روز قبل پای میز محاکمه رفت. در پایان جلسه نیز حکم اعدام به اتهام محاربه برای مرد تبهکار صادر شد.

5965

منبع: خبرگزاری رکنا

۰۷:۳۵ ,۱۴ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


یک‌شنبه، جسد مثله‌شده یک مرد جوان در سطل زباله‌ای در خیابان نفیسی، محله اکباتان تهران پیدا شد. خبر کوتاه بود، اما قتل توسط پدر و مادر، مثله ...

سیاستمداران و فعالان تبعیدی مصری می¬گویند که جامعه جهانی میتواند با فشار وارد کردن به دولت مصر، از اعدام قریب الوقوع 12 عضو اخوان المسلمین ...

یک کمیته بین‌المللی برای لغو مجازات اعدام در کشورهای عربی به رهبری رئیس‌جمهور اسبق تونس، منصف المروزوقی، تشکیل شد. مخاطب اصلی بیانیهِ این ...

کوهپایه‌زاده گفت: چنانچه وجوهات بابک زنجانی مسترد شود قطعاً موکل مشمول عفو و بخشودگی خواهد شد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی