قالیباف گفت: ما ملزم هستیم به اینکه با کارآمدی یک زندگی خوب را با اولویت محرومان و مستضعفان رقم بزنیم و آن را تحقق دهیم. ما باید بتوانیم ثبات اقتصادی و امید و نشاط را در جامعه افزایش دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ بهانه‌ای برای عدم موفقیت وجود ندارد. همه ما ملزم به کارآمدی و پاسخگویی در مقابل مردم و مقام معظم رهبری و پیشگاه خدا هستیم.

 محمدباقر قالیباف در آیین تکریم و معارفه رؤسای قوه قضاییه ضمن تبریک به محسنی اژه‌ای، اظهار کرد: به برادر عزیز و گرانقدرم ابراهیم رئیسی خسته نباشید می‌گویم؛ اطمینان دارم که با شناختی که از آقای محسنی اژه‌ای دارم و با شناختی که از قوه قضاییه دارم، ان شاالله این حرکت با شتاب بیشتری پیش خواهد رفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ما امروز در کشور در شرایط سختی به سر می‌بریم. شرایط برای مردم سخت‌تر از همیشه است؛ هم از بُعد مسائل اقتصادی و هم از بُعد مسائل اجتماعی، سرمایه‌های اجتماعی ما رو به کاهش است و اعتماد مردم روز به روز کاهش می‌یابد. البته خداوند را شاکریم که یک دوره جدیدی در اداره کشور آغاز شده و در آستانه شروع به کار و مسئولیت‌پذیری در یک دوره جدید هستیم. این فرصت یک دوره بسیار کم نظیر است. این توقع به حق مردم از ماست و مردم هیچ بهانه‌ای را از ما نخواهند پذیرفت.

وی تأکید کرد: هیچ بهانه‌ای برای عدم موفقیت وجود ندارد. همه ما ملزم به کارآمدی و پاسخگویی در مقابل مردم و مقام معظم رهبری و پیشگاه خدا هستیم.

قالیباف ادامه داد: ما ملزم هستیم به اینکه با کارآمدی یک زندگی خوب را با اولویت محرومان و مستضعفان رقم بزنیم و آن را تحقق دهیم. ما باید بتوانیم ثبات اقتصادی و امید و نشاط را در جامعه افزایش دهیم.

رئیس مجلس یازدهم اظهار کرد: روشن است بار اصلی این مسئولیت به عهده دولت محترم در آینده است؛ چراکه اساس ظرفیت‌های کشور در اختیار دولت و قوه مجریه است. روشن و مشخص است که دو قوه دیگر باید این فعالیت‌ها را تکمیل کنند و نقش کلیدی در همکاری و همراهی و هم‌افزایی دارند.

وی خاطرنشان کرد: امروز هم باید آثار این همکاری نه تنها در حد سران سه قوه بلکه باید تا آخرین رده‌های سطوح مسئولیتی دیده شود.

قالیباف افزود: تعامل بین قوا بابد به خروجی‌های یکپارچه بیانجامد و رضایت خداوند تبارک و تعالی را در رضایت مردم ببینیم به طوریکه این یکپارچگی را در عمل و خدمت به مردم با همه وجود هم خودمان حس کنیم و هم مردم بر آن صحه بگذارند.

وی ادامه داد: ما باید به سنت‌های الهی باور داشته باشیم و ایمان داشته باشیم نسبت عملکرد، هدف‌ها و نیت‌هایمان برای خدا و به نفع مردم باشد. جنس کار‌های ما از جنس کار‌های جهادی پرتلاش باشد و جنس کار ما از این باشد که هم خوب کار کنیم و اثربخشی کار خود را در جامعه ببینیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دغدغه واقعی همه ما مسئولان نظام وابسته به نقش ما در زمینه عدالت و عدالت گستری است این وظیفه همه ماست که در این مسیر حرکت کنیم و گام دوم و جوانگرایی و انقلابی‌گری هم در همین چارچوب تعریف می‌شود. انشاالله در این مسیر با هم و تلاش یکایک ما و همراهی مردم، گام‌های جدی برداریم.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۵:۵۲ ,۱۴ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


محمدباقر قالیباف بعد از ابقای خود به عنوان رئیس مجلس برای دومین سال، در نطقی تأکید کرد که این مجلس خود را در قبال وظایف و اقداماتش برای مردم ...

نماینده مردم تهران در توئیتی از قول قالیباف برای تغییر نرم‌افزار بودجه و اصلاح سبک بودجه‌نویسی خبر داد.

اولین سالگرد آغاز به کار مجلس یازدهم فرصتی بود که رهبر معظم انقلاب بار دیگر بر همراهی مجلس با دولت تأکید کنند، اما این فاصله‌ بابی‌اعتنایی ...

سرانجام لیست شورای ائتلاف به سرلیستی مهدی چمران و پرویز سروری منتشر شد. در این لیست 12 نفر از نزدیکان قالیباف حضور دارند.

واکنش خانواده شهید سلیمانی به نامزدی دختر بزرگ او در انتخابات شورای شهر تهران به موضوعی داغ در سرخط خبرهای سیاسی ایران تبدیل شد. موضوعی که ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی