در مناطقی مجریان طرح دریا نسبت به استقرار چادر اقدام کرده بودند که با شیوع موج جدید کرونا و با هدف جلوگیری از ورود مردم به دریا، در حال جمع‌آوری آنها هستند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران گفت که با توجه به آغاز موج جدید شیوع کرونا و افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان، تمام راه‌های ورود به سواحل استان بسته شده است.

علی رجبی وندچالی افزود که فرمانداری‌های شهرستان‌های ساحلی با نصب بنر و پارچه‌نوشته در مبادی ورودی به ساحل، این موضوع را اطلاع‌رسانی کرده‌اند و لازم است شهروندان از حضور در سواحل به خاطر اجرا نشدن طرح دریا خودداری کنند.

وی توضیح داد: با هدف کنترل بیشتر و جلوگیری از ورود مسافران و گردشگران به سواحل دریا، ناجیان غریق و مأموران انتظامی و هلال‌احمر علاوه بر حضور در مناطقی که طرح دریا قبلاً اجرا می‌شد، در دیگر نقاط حادثه‌خیز نیز حضور دارند تا اجازه ندهند کسانی که بدون توجه به بسته بودن ساحل وارد این منطقه می‌شوند، وارد آب شوند.

رجبی وندچالی تعداد مناطق حادثه‌خیز شناسایی‌شده در سواحل مازندران را ۳۷۶ نقطه اعلام کرد و گفت: این مناطق که با نصب تابلو مشخص شده‌اند، برای شنا خطرناک هستند و ورود به آب و شنا کردن در این مناطق ممنوع است.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مازندران درباره وضعیت طرح دریا در مناطقی که از اوایل تیر ماه دایر شده بود، گفت : درپی موج جدید کرونا، تمامی این طرح‌ از اوایل هفته جاری تعطیل شده‌اند و مشخص نیست تا چه زمانی باید تعطیل بمانند.

وی افزود: طرح دریا امسال تنها در برخی شهرهای مازندران ازجمله ساری، بابلسر، رویان، نوشهر و فریدون‌کنار از اول تیر ماه اجرا شد و قرار بود از نیمه دوم هم در بقیه شهرستان‌ها فعال شود که با توجه به وضع موجود متوقف شده است.

او ادامه داد: در مناطقی مجریان طرح دریا نسبت به استقرار چادر اقدام کرده بودند که با شیوع موج جدید کرونا و با هدف جلوگیری از ورود مردم به دریا، در حال جمع‌آوری آنها هستند.

رجبی وندچالی از حضور حدود هفتصد ناجی غریق و همچنین پانصد نفر از مأموران انتظامی و هلال‌احمر در نوار ساحلی استان خبر داد و گفت: با افزایش تعداد ناجیان غریق در روزهای آینده با کمک فرمانداران در سایر شهرها، تعداد این نیروها به حدود نهصد نفر افزایش می‌یابد تا از ورود مردم به دریا جلوگیری و در صورت بروز حوادث احتمالی، امدادرسانی کنند.

وی از مسافران و گردشگران خواست با توجه به آغاز موج جدید شیوع ویروس کرونا تا حد امکان به مازندران سفر نکنند و در صورت ورود به سواحل این استان از ورود به دریا خودداری کنند تا سلامت خود و دیگران را با خطر مواجه نکنند.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه ورود مردم بومی و مسافران به داخل دریا، خطر شیوع ویروس کرونا را بیش‌ازپیش افزایش می‌دهد، گفت: طبق بررسی‌های علمی، در صورت ورود فرد کرونایی به داخل دریا، دیگر افراد باید حداقل ۴/۵ متر از او فاصله بگیرند تا به این بیماری مبتلا نشوند.

مازندران حدود ۳۴۰ کیلومتر از ساحل دریای خزر را در اختیار دارد. سال‌های گذشته از اول خرداد در حدود یکصد نقطه از سواحل طرح‌های سالم‌سازی دریا اجرایی می‌شد.

5965

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۸:۵۲ ,۱۴ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران با اعلام این خبر گفت: با توجه به درخواست کمیته ملی مبارزه با کرونا مبنی‌بر مشارکت ...

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با فوت ۳۰۷ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کووید ۱۹، در شبانه‌روز گذشته تعداد جان‌باختگان این بیماری ...

آخرین آمار قربانیان و مبتلایان کرونا در کشور اعلام شد.

یک عضو مجمع نمایندگان استان مازندران از وزیر کشور خواست که جلوی ورود مردم به استانهای شمالی را گرفته و اجازه برگزاری هرگونه مراسمی حتی در فضای ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی