هاشم هاشم‌زاده هریسی، عضو مجلس خبرگان، درباره رویکرد سیدابراهیم رئیسی در دولت سیزدهم گفت: «به نظرم آقای رئیسی تصمیمش بر این است که فتیله جناح‌بازی را پایین بکشد و «انسجام ملی» ایجاد و فراجناحی عمل کند.

 اگر مردم ببینند که کار و مجاهدت می‌شود به‌تدریج امید آنها بالا می‌آید؛ مخصوصاً «گرانی» مسئله خیلی مهمی است. در روایات هم آمده که اگر گرانی حاکم باشد مردم را عصبانی می‌کند، دعوا در جامعه بیشتر می‌شود، حوصله‌ها پایین می‌آید».

او ادامه داد: «لذا حل کردن مشکلات معیشت مردم اولویت اول است؛ چون این مسئله با «عدالت» و عدالت با مشروعیت نظام در ارتباط است. چطور می‌شود در کشوری گرانی، سختی و فقر باشد، عده‌ای نتوانند خانه‌ای برای سکونت پیدا کنند، عده‌ای نتوانند دارو و درمان پیدا کنند، جوانان در خانه بیکار باشند و از پدر و مادر خجالت بکشند و پدر و مادر و بچه‌ها به روی هم نگاه کنند و آه بکشند و آن وقت ما از عدالت حرف بزنیم؟! الان بالغ بر یک ماه تا بر سر کار آمدن دولت سیزدهم زمان باقی مانده است؛ واقعاً اگر بتوانند به میدان بیایند آستین‌ها را بالا بزنند. حتی یک روز هم یک روز است؛ کارها را شروع کنند. دولت فعلی هم خیلی کار کرده و زحمت کشیده و مخصوصاً در شرایط کرونا خیلی خسته شده‌اند و از نظر روحی هم احساس می‌کنند که امروز هستند و فردا نیستند و طبیعتاً هم به لحاظ روحی و هم عملی تأثیر دارد. دولت سیزدهم کارها را زودتر شروع کنند».

او افزود: «دولت فعلی خیلی تلاش کرده‌اند اما من در رابطه با شخص آقای روحانی زیاد مسئله‌ای مطرح نمی‌کنم. چون آقای روحانی زیاد به سختی‌ها تن نمی‌دهد اما هیئت دولت واقعاً چنین کرده است. به‌همین‌دلیل اگر دولت سیزدهم بتوانند زودتر تحویل بگیرند و کارها را شروع کنند به نظرم بهتر است». 

5965

منبع: جماران

۰۸:۱۷ ,۱۵ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه رئیس‌جمهور اختیارات مهمی دارد و این برای انجام وظیفه ریاست‌جمهوری کافی است، اظهار داشت: این اختیارات ...

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مناظره‌ها باید عرصه ارائه برنامه و کارنامه باشد گفت: دولت مردمی وعده‌ای نمی‌دهد که‌ نتواند عمل ...

مشاور سابق رئیس جمهور در توییتی در کنایه به ابراهیم رئیسی گفت: کرونا را انتخاب نکنید.

روزنامه اصولگرای جوان در توصیه ای خطاب به رئیس جمهور نوشت: از کسانی است که برای ورود به کابینه جدید دندان گرد کرده‌اند عبور کنید.

پازوکی گفت: اگر ابراهیم رئیسی بتواند شاخص‌های اقتصادی کشور را به دولت سید‌محمد خاتمی برگرداند اقدام بزرگی انجام داده و باید مجسمه وی را در ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی