معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت یک میلیون دانش‌آموز پایه نهم از امروز ۱۵ تیر می‌توانند با ورود به سامانه pada.medu.ir و رویت فرم شماره «6»، بدون نیاز به حضور در مدرسه، به صورت غیرحضوری، رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

علیرضا کاظمی گفت: ظرفیت مدارس و مناطق آموزش و پرورش برای هر رشته تحصیلی، مشخص و در سامانه بارگذاری شده است. برای انتخاب رشته هر دانش آموز ۱۰۰ نمره در نظر گرفته شده که با توجه به نظر معلم، مشاور مدرسه و نظر دانش آموزان و اولیای آن‌ها اعمال شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: میانگین نمرات دروس ریاضی و تجربی برای دانش آموزان متقاضی «رشته ریاضی فیزیک» باید به ترتیب حداقل 14 و 13 و برای متقاضیان «رشته علوم تجربی» به ترتیب حداقل 13 و 14 باشد.

کاظمی گفت: دانش آموزان متقاضی رشته‌های «ادبیات وعلوم انسانی»، «علوم تجربی» و «فنی و حرفه‌ای»، به دو اولویت «الف» و «ب» تقسیم بندی شدند که گروه «الف» در اولویت ثبت نام هستند.

او خبر داد یک میلیون دانش‌آموز پایه نهم از امروز ۱۵ تیر می‌توانند با ورود به سامانه pada.medu.ir و رویت فرم شماره «6»، بدون نیاز به حضور در مدرسه، به صورت غیرحضوری، رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: دانش آموزانی که در اولویت «ب» قرار دارند، به شرط خالی بودن ظرفیت مدرسه در رشته مورد نظر، می‌توانند ثبت نام کنند. شرط خرید اینترنتی کتاب‌های درسی برای دانش آموزان پایه دهم، ثبت اطلاعات و انتخاب رشته تحصیلی آن‌ها در «سامانه پادا» و تأیید آن از طرف مدیر مدرسه است.

منبع: خبرگزاری برنا

۰۹:۰۰ ,۱۵ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از اول تیرماه استفاده از پلتفرم شاد دیگر رایگان نیست و هزینه آن مانند دیگر پیام‌رسان‌های داخلی ...

رئیس انستیتوی پاستور با اشاره به پیش‌بینی طراحی واکسن کرونای این مؤسسه تحقیقاتی برای تمامی رده‌های سنی گفت: واکسن کرونای انستیتوی پاستور ...

حدود ٣ میلیون و ٢٠٠ هزار دانشجو در وزارت علوم تحصیل می‌کنند و با توجه به جلساتی که با مسئولان وزارت بهداشت داشتیم، استادان و کارکنان دانشگاه‌ها ...

ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه دهم، امروز آغاز می‌شود.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی