کارشناس سازمان هواشناسی ضمن پیش‌بینی دمای ۴۱ درجه در تهران برای امروز( سه‌شنبه)، گفت: از ۱۵ تیر تا ۱۵ مرداد اوج هوای گرم در کشور است.

«فریبا گودرزی» امروز (سه شنبه) درباره وضعیت جوی کشور  افزود: در استان‌های ساحلی خزر از امروز تا روز جمعه هوا خنک می‌شود و با نفوذ جریان‌های شمالی و ریزش هوای سرد در استان‌های اردبیل و سواحل خزر بارش باران خواهیم داشت. 

وی گفت: برای امروز و فردا در نیمه جنوبی کشور استقرار هوای گرم و افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی در دو روز آینده، شرق خلیج فارس،‌ تنگه هرمز، دریای خزر و دریای عمان مواج است.

گودرزی گفت: امروز در مناطقی از کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان با افزایش ابر، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت مواجه هستیم و روز چهارشنبه پراکندگی رعد و برق و بارش باران و به راه افتادن روان آب مواجه هستیم.

گودرزی ادامه داد:آسمان تهران امروز صاف و گاهی با وزش باد پیش بینی می‌شود و دمای هوا امروز در تهران به ۴۱ درجه بالای صفر می رسد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۰:۰۴ ,۱۵ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وقوع رگبار باران همراه با رعد و برق در ۱۷ استان کشور طی امروز و فردا (۱ و ۲ خرداد) خبر داد.

مدیرعامل آتش نشانی ورامین: باد شدیدی که در ورامین رخ داد باعث شکسته شدن یک درخت و سقوط آن روی یک خانم و جان باختن وی شد.

میزان غلظت ازن در هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته و کیفیت هوا از شرایط سالم خارج شده است.

درحالی طی روزهای آینده دمای هوا در برخی مناطق کشور به پنجاه درجه بالای صفر افزایش می‌یابد که سازمان هواشناسی نسبت به سیلاب محلی در دوازده ...

اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: با روند افزایشی از امروز شنبه ۱۲ تیرماه دمای هوا تا روز دوشنبه از ۳۸ به ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی