این روزها بحث قطعی گسترده برق به موضوعی فراگیر در محافل مختلف تبدیل شده؛ از صداوسیما گرفته تا گعده‌های مردمی و اظهارات وزرا و حتی اعضای شورای شهر.

به گزارش گروه اجتماعی قرن نو،  این روزها در حالی که برق شهروندان روزانه بین دو تا سه بار قطع می‌شود، حداقل توقع بدیهی و به‌جای شهروندان از وزارت نیرو، بیان شفاف دلایل قطعی بی‌رویه برق با شهروندان و تلاش برای رفع مشکل قطعی برق در فصل تابستان است تا مردم کمتر متحمل ضرر شوند. 

موضوع قطع برق گسترده، آن قدر موجب چالش به بار آورده که حتی صدای اعضای شورای شهر را هم درآورده است و امروز قطعی برق یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در شورای شهر تهران بود. 

وزارت نیرو به‌صورت شفاف دلایل قطعی برق را بیان کند

سید ابراهیم امینی نایب رئیس شوای اسلامی شهر تهران که ریاست سیصد و چهارمین جلسه علنی این شورا را بر عهده داشت در ابتدای نطق پیش از دستور خود با اشاره به قطعی بی‌رویه برق طی روزهای اخیر گفت: همچنین در پایان جا دارد مراتب اعتراض خود را نسبت به قطعی مکرر و بی‌رویه برق در روزهای اخیر در سرتاسر کشور به‌ویژه پایتخت که منجر به بروز مشکلات متعدد و عدیده‌ای برای شهروندان گردیده، اعلام دارم. 

وی تاکید کرد: حداقل توقع بدیهی و به‌جای شهروندان از وزارت نیرو، بیان  شفاف دلایل قطعی بی‌رویه است که موجب آسیب جدی به ویژه در فصل گرم تابستان شده است و چالش‌های اساسی به همراه آورده است. 

مسئولان وزارت نیرو برای پاسخگویی به صحن شورای شهر بیایند

محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در سیصد و هشتمین جلسه شورا طی تذکری در خصوص بحران قطعی برق در کشور گفت: این روزها قطعی مکرر برق در کنار شرایط کرونایی و مساله بیکاری، هموطنان عزیز را دچار مشکلات جدی کرده است و قطعا تداوم این رویه منجر به بحران‌های بسیار جدی می‌شود. 

سالاری ادامه داد: در این شرایط از مدیران انتظار می‌رود، نسبت به پاسخگویی شفاف و صریح در خصوص چالش‌هایی که با آن رو به رو هستند اعم از موانع طبیعی، موانع اعتباری و یا عدم همکاری سازمان‌ها و نهادها اقدام کنند. 

وی با اشاره به برخی گزارش‌هایی که این روزها به گوش می‌رسد، اظهار داشت: گزارش‌ها حاکی از این است که در دولت‌های گذشته سرمایه‌گذاری لازم برای زیرساخت‌ها انجام نشده و اکنون تولید و مصرف برق در کشور سر به سر است، این درحالی است که بخش صنعت در کشور ما خوابیده و اگر صنعت فعال شود، قطعاً وضعیت موجود بحرانی‌تر هم خواهد شد. 

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در مقطعی از زمان تصمیم‌گیری شد، نیروگاه‌ها به بخش‌های خصوصی واگذار شود که عملاً به خصولتی‌ها واگذار شد و اکنون وزارت نیرو باید در خصوص این واگذاری‌ها و تأثیر آن در به وجود آمدن وضعیت امروز گزارش دهد. اخیراً نیز گزارش‌هایی مبنی‌بر فعالیت ماینرها و مزارع بیت‌کوین به گوش می‌رسد که مشخص نیست تا چه حد صحت دارد و چه تأثیری در وضعیت موجود دارد. 

سالاری در پایان افزود: من از رئیس و هیئت‌رئیسه شورای شهر درخواست دارم که به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان محلی در جلسه آتی شورا از مسئولان وزارت نیرو و مدیران برق در شهر تهران دعوت کنیم تا به ما و مردم در خصوص وضعیت موجود گزارش دهند. 

مردم از ما می‌خواهند موضوع را پیگیری کنیم

حجت نظری نیز پیش از این در تذکری گفت: تذکر امروز بنده در مورد پدیده‌ قطع ناگهانی و طولانی‌مدت برق است که متأسفانه چند روزی است در مناطق مختلف پایتخت رخ می‌دهد و موجب اعتراض و نارضایتی مردم تهران شده است؛ اعتراضی که به طرق مختلف به بنده نیز منتقل شده و وظیفه خود می‌دانم که به نمایندگی از مردم تهران، آن را به گوش مسئولان مربوطه برسانم.  

نظری تصریح کرد: مردم از قطع ناگهانی و طولانی‌مدت برق که عمدتاً در ساعات اوج گرما و در طول روز رخ می‌دهد گلایه دارند و از آن بدتر اینکه این قطع برق، بدون جدول زمان‌بندی و اعلام قبلی رخ می‌دهد و قطع اینچنینی برق، مشکلات مردم را دوچندان کرده است. 

وی ادامه داد: حتماً مسئولان محترم در وزارت نیرو مطلع هستند که کلاس‌های درس و همچنین امتحانات پایانی دانشجویان و دانش‌آموزان عمدتاً به شکل آنلاین و در بستر اینترنت انجام می‌شود. همچنین در جریان هستند که برخی کارمندان و مشاغل در حال دورکاری‌اند، لذا قطع ناگهانی برق سبب بروز مشکل برای این افراد شده است.

5965

۱۲:۵۳ ,۱۵ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


قطع پیاپی برق در کلانشهرها حواشی بسیاری داشت؛ از باخت شطرنج بازان ایرانی، احتمال مرگ بیماران کرونایی تا... باعث شد تا هشتک قطع برق در توئیتر ...

بحران آب که جدای از موقعیت جغرافیایی یک منطقه تحت عوامل گسترده ای به وجود می آید منجر به چالش ها و مشکلات گسترده ای خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با بیان اینکه شبکه برق ایران، یکی از قوی‌ترین شبکه‌های برق منطقه و جهان است، اظهار کرد: شبکه برق ایران ...

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران با تاکید بر اینکه تعطیلی ارائه خدمات به شهروندان به بهانه قطع برق خط قرمز استانداری تهران محسوب ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی