دولت پاکستان ادعا کرده است که انفجار اخیر در لاهور و در نزدیکی محل اقامت حافظ سعید، بنیان‌گذار لشکر طیبه که توسط یک خودروی بمب‌گذاری‌شده صورت گرفت، توسط سازمان اطلاعاتی هند طرح‌ریزی شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل قرن نو، مشاور امنیت ملی دولت پاکستان، دولت هند را به طرح‌ریزی بمب‌گذاری ماه گذشته در لاهور متهم کرد. او که در یک کنفرانس خبری در اسلام‌آباد صحبت می‌کرد، ادعا کرد که تحقیقات پزشکی قانونی و همچنین اطلاعات بازیابی‌شده از وسایل الکترونیکی تروریست‌ها، نشان می‌دهد که مجری اصلی حمله، یک شهروند هندی ساکن هندوستان بوده که در ارتباط با سازمان اطلاعات هند این بمب‌گذاری را طراحی و اجرا کرده است.
معید یوسف ادامه داد که پاکستان به تلاش‌های خود برای افشای حمایت‌های هند از تروریسم بین‌المللی ادامه می‌دهد. دراین‌رابطه، وقوع انفجار در نزدیکی محل سکونت حافظ سعید، رهبر جنگجویان ضدهند و بنیان‌گذار لشکر طیبه، و کسی که هند او را مسئول سلسله انفجارهای سال 2008 در بمبئی می‌داند، تقویت‌کننده ادعای طرف پاکستانی است.

5965

۱۳:۳۱ ,۱۵ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


مردی که دارای بزرگ‌ترین خانواده دنیا پنداشته می‌شد در شمال‌شرقی هند در ۷۶ سالگی درگذشت.

وزیر فناوری هند اعلام کرده است غول‌های رسانه‌های اجتماعی آمریکایی که در این کشور فعالیت می‌کنند، ملزم هستند از قوانین هند تبعیت کنند.

روابط نظامي همواره گسترده چين و پاكستان در سال‌هاي اخير، به تازگي و بنا به دلايل چندي در حال تقويت شدن است.

مقامات هندی گفته‌اند رعد و برق در دو ایالت این کشور در ۲۴ ساعت گذشته دست‌کم جان ۵۰ نفر را گرفته است. این رویدادها در ایالت‌های راجستان، اوتارپرادیش ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی