جوبایدن در پیامی که برای رهبر مخالفین ارسال کرد نشان داد که قصد ندارد با مادورو کنار بیاید. در عین حال تاکید وی بر گذار مسالمت آمیز به دموکراسی نشان می دهد که او قصد دخالت نظامی در ونزوئلا را ندارد. مادرو که با مخالفت های گسترده مردمی در ونزوئلا روبرو است به کمک های کشورهای خارجی، از جمله کوبا و روسیه، تاکنون توانسته قدرت را حفظ کند.

گروه بین‌الملل قرن نو، دوشنبه این هفته روز ملی ونزوئلا بود. رئیس‌جمهوری آمریکا هم در پیامی به خوآن گوایدو رهبر مخالفین رژیم مادورو در ونزوئلا روز ملی این کشور را به وی تبریک گفت و بر حمایت واشنگتن از او تاکید کرد. این پیام از طریق دفتر امور ونزوئلا در کلمبیا به گوایدو ارسال شد.
خبرگزاری اسپوتنیک  گزارش داد که جوبایدن رییس جمهور امریکا در پیام خود از عبارت "رییس" برای خطاب قرار دادن وی استفاده کرد.
جو بایدن در پیام خود ادامه می دهد: ما بیش از گذشته به حمایت از مبارزه برای آزادی همه ونزوئلایی‌ها از طریق گذار مسالمت آمیز و دموکراتیک قدرت در این کشور مصر هستیم. او افزود: تحت رهبری شما به واسطه ائتلاف با رهبران جامعه مدنی از این الگوهای عالی یعنی آزادی، دموکراسی و حاکمیت محافظت می‌کنید.

۰۷:۳۰ ,۱۶ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


قوانین بین‌المللی دریاها، امکان اقدام مستقیم ایالات متحده علیه کشتی‌های دارای مصونیت حاکمیتی را (حتی در صورت نقض تحریم‌های ایالات متحده) ...

دادگاهی در ونزوئلا علیه سه فعال حقوق بشری به اتهام تروریسم و سایر جرائم اعلام جرم کرده است.

یکشنبه این هفته هزاران نفر از کوبایی های خشمگین از هاوانا تا سانتیاگو به خیابان ها آمدند و نارضایتی خود را بابت شرایط بد اقتصادی، روند واکسیناسیون ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی