رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از تبلیغ مصرف مواد مخدر در برخی از سریال‌های شبکه نمایش خانگی انتقاد کرد.

در نخستین روزهای سال ۱۴۰۰ بود که آخرین قسمت از سریال «قورباغه» که در بستر یکی از سایت‌های پخش آنلاین فیلم و سریال به نمایش درآمده بود به پایان رسید. سریالی پرطرفدار که نامش برگرفته از ماده مخدری بود که روایت اصلی فیلمنامه این سریال پیرامون آن شکل گرفته بود. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا درباره وجود مخدری به نام قورباغه در کشور توضیح داده و درعین‌حال از برخی صحنه‌های مربوط به مصرف مواد مخدر در برخی از فیلم‌ها و سریال‌های شبکه نمایش خانگی انتقاد کرده است.

سردار مجید کریمی  در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اینکه آیا مخدری به نام قورباغه در کشورمان وجود دارد یا خیر گفت: پیش از این نیز گفته شد که قاچاقچیان برای ایجاد جذابیت یا فروش مواد مخدر از شکل‌ها، رنگ‌ها و حتی اسامی مختلفی برای مواد مخدر استفاده می‌کنند؛ برای مثال، برای مخدر هروئین از اسامی نظیر اشک تمساح، دوا، پنیر و... نیز استفاده شده و حتی گاهی با برخی افزودنی‌ها رنگ و شکل این مواد را نیز تغییر می‌دهند اما ماهیت آن ماده ثابت بوده و می‌توان گفت که مخدر جدیدی نیست.  

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه تا به حال مخدری به نام قورباغه در کشور نداشتیم، گفت: چنین اسامی نیز ساختگی هستند.  

وی همچنین از تبلیغ مصرف مواد مخدر در برخی از فیلم‌ها و سریال‌های شبکه نمایش خانگی نیز انتقاد کرد و گفت: جای تأسف دارد که در برخی از این تولیدات براساس گزارش‌هایی که به ما می‌رسد مصرف مواد مخدر ترویج می‌شود.

5965

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۰:۰۵ ,۱۶ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


پلیس به کلیپی که ادعا می‌کرد یک زن جوان در جاده تلو دزدیده شده، ورود کرد و درباره آن توضیحاتی داد.

با بازداشت ۴ پلیس قلابی که به صرافی‌ها دستبرد زده بودند، حساب ۱۸ میلیارد تومانی سرکرده باند مسدود شد.

ماجرای قطع برق همچنان ادامه دارد و در تازه‌ترین خبرها جدول خاموشی‌های احتمالی این هفته در تهران نیز اعلام شده است. موضوعی که علاوه بر مردم ...

سردار حسین رحیمی در واکنش به هول دادن افراد مسن در مراکز واکسیناسیون گفت: پلیس مسئولیت برقراری و نظم این مراکز را برعهده دارد و ممکن است مأموری ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی