قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۲ درصد افزایش به ۱۸۰۰ دلار و ۹۶ سنت رسید.

 به دنبال کاهش سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا و در حالی که سرمایه گذاران منتظر انتشار صورت مذاکرات نشست ماه ژوئن فدرال رزرو هستند تا سرنخ هایی از سیاست پولی این بانک به دست بیاورند، قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.22 درصد افزایش به 1800 دلار و 96 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آگوست هم با 0.35 درصد افزایش به 1800 دلار و 50 سنت رسید.

وارن پترسون، تحلیلگر موسسه آی ان جی در این باره گفت: «کاهش سوددهی اوراق قرضه قطعا به رشد قیمت طلا کرده است. این در حالی است که ما شاهد کاهش نسبی ارزش دلار در معاملات اولیه صبح امروز هستیم که این هم به نفع بازار طلاست.»

سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا ب نزدیکی پایین ترین رقم بیش از 4 ماه گذشته رسیده است. کاهش سوددهی اوراق سبب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازارهایی نظیر بازار طلا می شود.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب پس از افزایش 0.4 درصدی در جلسه قبل امروز با اندکی کاهش به 92.515 رسید.

فعالان بازار اکنون منتظر صورت مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو در اواخر امروز هستند که می تواند چشم انداز نرخ بهره را روشن تر سازد.

پترسون افزود: «من احتمال می دهم که صورت مذاکرات موید این تحلیل باشد که فدرال رزرو در حال متمایل تر شدن نسبت به سیاست پولی انقباضی است. بنا براین ممکن است شاهد افت قیمت طلا باشیم.»

قیمت طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است زیرا چنین افزایشی هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را بالا می برد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

۱۰:۱۲ ,۱۶ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۹۵۵ هزار تومان، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نُه میلیون و ۸۳۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۲ ...

بازار امروز شاهد رشد قیمت هر گرم طلا 18 عیار است که به ۹۶۸,۳۰۰ (نهصد و شصت و هشت هزار و سیصد) تومان رسید.

قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار با افت همراه شد و به ۱,۰۵۰,۴۰۰ (یک میلیون و پنجاه هزار و چهارصد )تومان رسید.

با وقوع هر بحران اقتصادی، سرمایه‌گذاران به سمت طلا هجوم می‌برند؛ به‌طوری‌که از این فلز گرانبها در بازارهای مالی به عنوان سرمایه امن یاد ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی