شاگردان ساوت گیت به طلسم تاریخی تیم ملی انگلیس پایان دادند و راهی فینال یورو شدند.

به گزارش گروه ورزشی قرن نو؛ شب رویایی تاریخ فوتبال انگلیس در نیمه نهایی یورو 2020 رقم خود تا این تیم با شکست دانمارک راهی فینال جامملت های اروپا شود.

اتفاقی که در طول تاریخ هرگز برای سه شیر ها نیفتاده بود.

 آنلاین انگلستان در شب رویایی فوتبال خود موفق شد تا باشکست دانمارک راهی فینال یورو شود. در نیمه اول، شاگردان گرت ساوتگیت بازی را بهتر آغاز کردند و بازی را در دست گرفته بودند. اما در دقیقه ۳۰ میکل دمسگارد با یک ضربه ایستگاهی فوق العاده زیبا دروازه پیکفورد را باز کرد تا به انگلیس و هوادارانش در ومبلی شوک وارد شود. در دقیقه ۳۹ پاس عرضی بوکایو ساکا در دهانه دروازه را سیمون کیائر کاپیتان دانمارک به اشتباه دروازه خودی را گشود. نیمه اول با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید.

در نیمه دوم هم سه شیرها بازی را هجومی آغاز کردند و کاملا بر وایکنیگ‌ها چیره شده بودند. انگلیس چند فرصت بسیار خطرناک در دقایق پایانی خلق کرد، اما نتوانست از فرصت‌ها استفاده کند تا نیمه دوم هم با تساوی ۱-۱ تمام شود و بازی به وقت‌های اضافی کشیده شود.

در وقت‌های اضافی استرلینگ موفق شد در دقیقه ۱۰۴ یک ضربه پنالتی برای انگلیس بگیرد. پنالتی ای که البته با وجو وی ای آر بسیار مشکوک به نظر می رسید شوت هری کین ابتدا توسط اشمایکل دفع شد، اما در ریباند خود کین توپ را وارد دروازه کرد تا انگلیس ۲-۱ جلو بیفتد. تلاش دانمارکی‌ها تا پایان نتیجه‌ای در بر نداشت تا در انتها، شاگردان ساوتگیت با نتیجه ۲-۱ پیروز شوند و همراه با آتزوری دو فینالیست یورو ۲۰۲۰ باشند.

۰۲:۲۲ ,۱۷ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شاگردان دی بوئر با 3 برد پیاپی به دور حذفی صعود کردند.

بلژیک با سه برد پیاپی، خود را یکی از مدعیان جدی یورو نشان داد.

یورو 2020 در مرحله یک‌چهارم هم می‌تواند با شگفتی همراه باشد. ایتالیا و بلژیک در بازی بزرگ این مرحله به مصاف هم می‌روند.

ایتالیا که از ابتدای مسابقات یورور به عنوان یک مدعی خودش را مطرح کرده بود در نهایت به نیمه نهایی رسید.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی