بکارگیری هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به تکنولوژی هوش مصنوعی، معادلات در میدان های نبرد را تغییر خواهد داد

بازگشت ترمیناتور: ورود ربات های پرنده قاتل به میدان های نبرد

ورود نسل جدید هواپیماهای بدون سرنشین کاملا مستقل از اپراتورهای انسانی و استفاده از این هواپیماهای تقریبا ارزان قیمت توسط دولت های سرکش و گروه های جنایتکار، چالش های فوری را در پی داشته است.

به گزارش گروه بین الملل قرن نو،  بر خلاف افسانه ترمیناتور در سری فیلم های مشهوری به همین نام، امروزه ربات های قاتل به یک واقعیت بدل شده و هواپیماهای بدون سرنشین را هدایت میکنند. در این رابطه هواپیمای به تازگی ساخته شده توسط ترکیه به نام Kargu-2 قادر است تا به طور خودکار و با استفاده از تکنولوژی تشخیص هوش مصنوعی، اهداف انسانی را هدف قرار دهد. این در حقیقت یک جهش بزرگ تکنولوژیک در ناوگان هواپیماهای بدون سرنشین است، چرا که این هواپیماها که در گذشته برای انجام عملیات، محتاج هدایت توسط نیروهای انسانی بودند، اکنون به صورت خودکار عمل میکنند. در این راستا گزارش شورای امنیت سازمان ملل به استفاده از این هواپیماها در لیبی اشاره می کند.

این تکنولوژی جدید و البته تا حدی ارزان قیمت، چالش هایی فوری را متوجه بشریت میکند که از جمله آنها میتوان به: دست یابی گروه های جنایتکار به این تکنولوژی، امکان فریب دادن تکنولوژی هوش مصنوعی و گمراه کردن تکنولوژی تشخیص چهره، ضریب خطای بالای این تکنولوژی در شرایط جوی ناپایدار و آب و هوای مه گرفته و برفی و همچنین، امکان استفاده از آن برای عملیات انتحاری اشاره کرد. در این رابطه هر چند به تازگی ارتش اسرائیل لیزرهای پرنده ای را برای مقابله این هواپیماها بکار گرفته است، اما این تکنولوژی کماکان خاصیت آسیب رسانی بالایی دارد. در این رابطه مخالفت آمریکا و چین با درخواست ها برای منع قانونی ساخت و فروش این هواپیماها به نوعی مشروعیت ضمنی به شرکت های سازنده داده است.

۱۲:۰۵ ,۱۷ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


صنعت قالی‌بافی در اکثر کشورهای دنیا در زمره صنایع پویا است اما کشورهای محدودی در دنیا هستند که به صادرات فرش می‌پردازند و از این طریق کسب ...

مدافع سابق استقلال احتمالا یا به حضورش در لیگ ترکیه ادامه خواهد داد یا راهی لیگ قطر خواهد شد.

ترابزون تلاش زیادی کرد تا با مدافع ایرانی اش تمدید کند اما اختلاف 150 هزار یورویی مان این اتفاق شد.

اقتصاد ترکیه شرایط خوبی را سپری نمی‌کند و ارزش لیر دوباره تضعیف شده است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی