رئیس جمهور با اشاره به افتتاح طرح های بسیار مهم صنعتی و معدنی در هفتاد و نهمین هفته از افتتاح طرح های ملی کشور، گفت: افتتاح ۴۰ هزار میلیارد تومان طرح در یک روز و در یک استان نشانگر توانمندی ملت، برنامه ریزی دولت و کارآمدی دولت و ملت است که در سخت ترین شرایط جنگ اقتصادی مهمترین پروژه ها را به ثمر رسانده اند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنج شنبه در هفتاد و نهمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید و در آیین افتتاح طرح های ملی صنعتی و معدنی در استان کرمان، افزود: افتتاح منظم هر هفته طرح ها و پروژه های ملی کشور از ابتدای سال ۹۹ تاکنون، پیام روشن و مفهوم بسیار مهمی برای دوستان و دشمنان ما دارد.

روحانی افزود: پیام این افتتاح ها این است که ملت ایران با استعداد بالای خود، استفاده از ظرفیت ها، بهره مندی از بانک ها، سرمایه گذاران و شرکت های سرمایه گذاری و استفاده درست و بهینه از امکانات کشور قادر است در شرایط سخت جنگ اقتصادی تولید و جهش تولید را پیش براند و شاهد افتتاح طرح های مهم و بزرگ ملی در کشور باشیم.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به طرح های افتتاح شده در زمینه صنایع فولاد در کشور، گفت: با تکمیل شدن زنجیره فولاد در کشور امروز از خام فروشی این محصول به طور کامل فاصله گرفته ایم.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش، بیان کرد: تلاش این دولت توسعه و تعمیق بورس بوده است. بورس بازار بسیار مهمی است که باید نگاه بلند مدت به آن داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۳:۳۵ ,۱۷ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ با افت ۸۹۸ واحدی به یک میلیون و ۱۷۲ هزار و ۶۱۴ واحد رسید.

در ایران حدود چهل تا پنجاه میلیون نفر سهامدار بورس وجود دارد و نگاه دولت آینده به بورس بر دارایی و سرمایه این عده اثر مستقیم می‌گذارد.

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ارتباطات سیار ایران پس از دریافت مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار برای افزایش سرمایه 27 تیر ماه برگزار خواهد شد.

شاخص کل بورس 6000 هزار واحد رشد کرد و در ارتفاع یک میلیون و 329 هزار واحد قرار گرفت

نظر خود را ثبت کنید