معاون استاندار و فرماندار ویژه، شهردار و شورای اسلامی شهر آمل، از اجرای سریع و موفقیت‌آمیز شبکۀ فیبر نوری ایرانسل در راستای پروژۀ شهر هوشمند آمل تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، عصر سه‌شنبه ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۰، در نشستی با حضور دکتر بیژن عباسی‌آرند، مدیرعامل و جمعی از مدیران ایرانسل؛ دکتر علیرضا شریعت، معاون استاندار و فرماندار ویژۀ آمل؛ مهندس سیدحمید هاشمی، شهردار؛ مهندس خسرو ابراهیم‌زاده، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر آمل در محل شهرداری این شهر، روند پیشرفت احداث شبکۀ فیبر نوری ایرانسل در آمل، بررسی و از اجرای سریع و موفقیت‌آمیز این پروژه، تقدیر و تشکر شد.

عملیات اجرایی شبکۀ فیبر نوری ایرانسل و راه‌اندازی پروژۀ شهر هوشمند آمل، ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۹، همزمان با دهۀ فجر انقلاب اسلامی، طی مراسمی آغاز شده بود. براساس زمان‌بندی اولیه، این پروژه، باید طی یک سال به بهره‌برداری می‌رسید که هم‌اکنون و پس از گذشت کمتر از پنج ماه، آمادۀ بهره‌برداری است.

با اجرای این پروژه، در مجموع ۳۱ کیلومتر فیبر نوری، توسط ایرانسل، اولین و بزرگ‌ترین اپراتور دیجیتال ایران، با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر آمل، در این شهر احداث شده است تا زیرساخت ایجاد ارتباط سریع، پایدار و ارائۀ خدمات شهر هوشمند به مردم آمل، فراهم شود.

در این نشست، مدیرعامل ایرانسل با اشاره به روند مثبت تحول دیجیتال در کشور، بر اهتمام این اپراتور به اجرای سریع پروژه‌های زیرساختی تأکید کرد و توسعۀ دسترسی به شبکۀ ارتباطی را از مهم‌ترین پیش‌نیازها برای رشد اقتصاد دیجیتال برشمرد.

همچنین معاون استاندار و فرماندار ویژۀ آمل، در این دیدار از دکتر عباسی‌آرند برای اجرای پروژۀ فیبر نوری آمل در کمتر از پنج ماه، قدردانی کرد.

شهردار آمل نیز با اشاره به ارائۀ نسل پنجم شبکۀ تلفن همراه در ایران برای نخستین‌بار توسط ایرانسل، ابراز امیدواری کرد که آمل نخستین شهر در منطقۀ شمال کشور باشد که از خدمات 5G بهره‌مند شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آمل نیز در این نشست، بر ضرورت توسعۀ زیرساخت‌های ارتباطی در آمل، تأکید و از ایرانسل برای اجرای پروژۀ فیبر نوری در این شهر تشکر کرد.

هوشمندسازی خدمات شهری، یکی از الزامات زندگی امروز، در مدیریت منابع و انرژی و ارائۀ خدمات شهری نوین است. به‌کارگیری راهکارهای شهر هوشمند، نقش مؤثری در جلوگیری از مخاطرات ناشی از تخریب محیط‌زیست و تغییرات آب‌وهوایی دارد و یکی از مشوق‌های اصلی جامعۀ جهانی برای هوشمندسازی دستگاه‌ها و تجهیزات برمبنای اینترنت اشیا بوده و انگیزۀ دولت‌ها برای حرکت به سمت شهرهای هوشمند را دوچندان کرده است.

راهکارهای مبتنی‌بر اینترنت اشیاء،‌ همچون پایش آب، هوا و خاک مناطق شهری و کنترل میزان آلاینده‌های شهری و صنعتی، کمک شایانی به پاکسازی محیط زیست خواهند کرد. دراین‌زمینه، شهرهای هوشمند توانسته‌اند تا بیست درصد از تولید گازهای گلخانه‌ای خود بکاهند.

مشکلات حمل‌ونقل و ترافیک شهری نیز از دیگر دغدغه‌های پیش‌آمده بر اثر افزایش جمعیت شهرها است که با مدیریت هوشمند حمل‌ونقل و ترافیک در شهرهای هوشمند، مورد توجه قرار گرفته است. استخراج الگوهای ترافیکی، تشخیص لحظه‌ای حوادث و تصادفات، پیش‌بینی تغییرات الگوی ترافیکی و… همگی از کارکردهای این سامانه محسوب می‌شوند.

درهمین‌راستا، ایرانسل، نخستین ارائه‌دهندۀ 5G در ایران، تاکنون توانسته است پروژه‌های متعدد مرتبط با فیبر نوری و توسعۀ خدمات شهر هوشمند را علاوه‌بر آمل در شهرهای تهران، مشهد، شیراز، اهواز، انزلی، اراک، ارومیه، کرج، سنندج، قزوین، خرم‌آباد، زنجان، اردبیل، ساری، بوشهر، دزفول و اندیمشک نیز طراحی و یا اجرا کند.

5965

۱۷:۴۷ ,۱۷ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


همزمان با فرارسیدن شب‌های قدر رمضان ۱۴۴۲ قمری و به منظور تسهیل دسترسی مشترکان ایرانسل به برنامه‌های مذهبی و عزاداری که با توجه به شرایط شیوع ...

۲۹ امین کنفرانس مهندسی برق ایران با مشارکت و حضور ایرانسل به عنوان حامی اصلی، از ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود. ایرانسل در این کنفرانس، ...

در پی وقوع زلزلۀ ۵.۲ ریشتری حوالی «صالح‌آباد» در استان ایلام، شبکۀ ایرانسل کاملاً پایدار و در حال خدمت‌رسانی به مشترکان است.

برای اولین‌بار در ایران، خط تولید مودم بومی TF-i60 S1 با قابلیت پشتیبانی از فناوری اینترنت همراه و ثابت با حمایت ایرانسل، راه‌اندازی شد.

ایرانسل با هدف توسعه دولت همراه و ارتقای سطح کیفی دسترسی به زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، هم‌راستا با سیاست‌های ابلاغ شده در قانون ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی