گزارش ها حاکی است وزرای دارایی کره جنوبی و وزیر خزانه دارای آمریکا در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ در ایتالیا، توافق کردند که در مورد موضوع آزادسازی وجوه منجمد شده ایران در سئول با یکدیگر همکاری کنند.

 بر اساس خبر وزارت اقتصاد و دارایی کره جنوبی، «هونگ نام کی» وزیر دارایی این کشور و «جانت یلن» وزیر خزانه داری آمریکا روز جمعه (به وقت محلی) در ونیز ایتالیا در حاشیه نشست گروه ۲۰ (G-۲۰) در مورد همکاری های اقتصادی دوجانبه و مسائل جهانی از جمله نحوه آزادسازی دارایی های ایران در سئول گفت و گو کردند.

یونهاپ بدون اشاره بیشتر به این موضوع نوشت: کره جنوبی در تلاش است با حمایت ایالات متحده از یک کانال در سوئیس برای استفاده از بخشی از پول منجمد شده ایران در کره جنوبی برای فروش کالاهای بهداشتی و درمانی شرکت های سوئیسی به ایران استفاده کند.

در حال حاضر حدود ۷ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران از محل فروش نفت به دلیل تحریم‌های آمریکا در بانک های کره جنوبی بلوکه شده است.

وزرای دارایی دو کشور همچنین در مورد مسایل مختلف از جمله کره شمالی، مبارزه با کرونا و تهیه واکسن، تغییرات اقلیمی و زیست محیطی و طرح مالیات شرکت های بزرگ جهانی با یکدیگر بحث و گفت و گو کردند.

منبع: خبرگزاری برنا

۱۳:۰۱ ,۱۹ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


با آغاز پاندمی کرونا شهروندان بیش از هر زمان دیگری به اینترنت نیاز پیدا کرده اند و سبد هزینه ای خانوار ایرانی پربار تر شده است.

هزینه زندگی عبارت است از حداقل پولی که برای گذران یک زندگی راحت در شهری مورد نیاز است؛ این هزینه شامل هزینه های مسکن، بهداشت، تفریح، مواد غذایی ...

محسن رضایی، کاندیدای ریاست جمهوری، اخیرا در یادداشتی گفته است اگر به جای حذف چهار صفر، هفت صفر از پول ملی‌مان کم کنیم، بدون هیچ تلاشی صاحب ...

رئیس کمپانی آمازون، جف بزوس، یکی از این ثروتمندان است که طی بحران کرونا توانست 48 میلیارد دلار به ثروت خود بیفزاید و با ثروتی افزون بر 186.2 میلیارد ...

دستمزد روسای جمهور به عنوان بالاترین مقام اجرایی در کشورها بسیار متفاوت است .

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی